Facebook Pixel

Stellar Development спробує реанімувати проєкт цифрової гривні

Міністерство цифрової трансформації України та Stellar Development Foundation підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, в рамках якого розроблять стратегію розвитку ринку віртуальних активів в Україні.

«Співпраця зі Stellar Development Foundation сприятиме розвитку індустрії віртуальних активів в Україні та її інтеграції в світову фінансову екосистему. Ще одним важливим аспектом цієї співпраці є внесок у розвиток інфраструктури української національної цифрової валюти», — зазначив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Меморандум передбачає взаємодію Мінцифри та Stellar за такими напрямками:

  • співробітництво в розвитку ринку віртуальних активів в Україні;
  • підтримка проєктів, пов'язаних із віртуальними активами;
  • впровадження і регулювання обігу стейблкоінов в Україні;
  • сприяння розробці цифрової валюти Центрального банку України.

При цьому підкреслюється, що випуск цифрової валюти НБУ (CBDC — Central bank digital currency) є виключною прерогативою Центрального банку України. Підрядник повинен бути обраний за допомогою публічного тендеру.

«Ми з нетерпінням очікуємо на співпрацю з міністерством та іншими зацікавленими сторонами, залученими до розвитку віртуальних активів і нових фінансових інструментів, заснованих на платформі Stellar, для населення та бізнесу, і надання нових можливостей партнерства в Україні для підприємницької діяльності в екосистемі Stellar», — говорить Денелл Діксон, генеральний і виконавчий директор Stellar Development Foundation.

Stellar є платформою для валютних операцій, що працює в режимі реального часу, і є відгалуженням від системи Ripple. За 2018 рік Stellar стала найбільш швидкозростаючою платформою для проведення ICO, а також зайняла другу позицію за кількістю проведених того року ICO, після Ethereum.

Контекст. Кілька років тому в пілотному проєкті e-гривні НБУ використовував приватну версію Stellar. Однак згодом дійшли висновку, що платформа не підходить для випуску CBDC. У створенні CBDC Мінцифри надає експертні консультації у відповідних робочих групах.

У листопаді 2020 НБУ ініціював законопроєкт «Про платіжні послуги». Він містить визначення CBDC і закріплює право НБУ на їхній випуск.

У створенні цифрової гривні відзначаються два проєкти. Це продукт кріптобіржі Kuna і спільний продукт НБУ та Distributed Lab, MVP якого був представлений у лютому 2020 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉