Швеція вивчить питання розробки цифрової валюти

Riksbank, центральний банк Швеції, вивчає питання розробки тестової платформи для створення цифрового аналога шведської крони.

Щоб вивчити властивості і технологічні можливості майбутньої цифрової крони Riksbank обговорює варіанти співпраці з міжнародною консалтинговою компанією Accenture, повідомляють Bits.media.

Керівництво Riksbank в рамках тестових робіт розраховує розширити пізнання в сфері державних цифрових валют і отримати чітке розуміння шляхів максимальної реалізації їх потенціалу.

Telegram Logo

Приводом до вивчення цифрових фінансів з боку шведського центрального банку стало різке скорочення використання готівки в країні.

Кілька останніх років ознаменувалися зростанням інтересу з боку безлічі центральних банків до питання створення національних цифрових валют. Однак не всі з них готові до таких інновацій незабаром.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зокрема, КНР приступила до вивчення цього питання ще в 2014 році. Народний банк Китаю в серпні 2019 заявляв, що розробка цифрового юаня знаходиться на фінальній стадії.

У той же час, уряд Швейцарії поки пригальмувало процес створення цифрового швейцарського франка через високі ризики загрози фінансовій стабільності країни.

На відміну від Швейцарії, яка бачить у створенні державного стейблкоіна більше недоліків, ніж переваг,

В кінці 2016 року в Україні розпочалася розробка е-гривні в рамках запущеного Нацбанком проекту Cashless Economy. У серпні 2017 року засновник української кріптовалютной біржі Kuna Михайло Чобанян запропонував альтернативний проект національної цифрової валюти з робочою назвою «криптогривня».

Питанням розробки цифрових валют на даний момент спантеличені центральні банки багатьох держав. У числі лідерів країни Південно-Східної Азії.

Цифрова валюта Центрального банку (Central Bank Digital Currency, CBDC) — це грошові кошти центральних банків держав, емітовані в цифровій формі в якості законного платіжного засобу. Цифрові валюти призначені для всіх типів платежів на базі різних платіжних систем.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини