Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Швеція вивчить питання розроблення цифрової валюти

Riksbank, центральний банк Швеції, вивчає питання розроблення тестової платформи для створення цифрового аналога шведської крони.

Щоб вивчити властивості та технологічні можливості майбутньої цифрової крони, Riksbank обговорює варіанти співпраці з міжнародною консалтинговою компанією Accenture, повідомляють Bits.media.

Керівництво Riksbank у рамках тестових робіт розраховує розширити пізнання у сфері державних цифрових валют і отримати чітке розуміння шляхів максимальної реалізації їхнього потенціалу.

Приводом до вивчення цифрових фінансів з боку шведського центрального банку стало різке скорочення використання готівки в країні.

Кілька останніх років ознаменувалися зростанням інтересу з боку безлічі центральних банків до питання створення національних цифрових валют. Однак не всі з них готові до таких інновацій незабаром.

Зокрема, КНР приступила до вивчення цього питання ще в 2014 році. Народний банк Китаю в серпні 2019 заявляв, що розроблення цифрового юаня перебуває на фінальній стадії.

Водночас уряд Швейцарії поки що пригальмував процес створення цифрового швейцарського франка через високі ризики загрози фінансовій стабільності країни.

На відміну від Швейцарії, яка бачить у створенні державного стейблкоїна більше недоліків, ніж переваг,

Наприкінці 2016 року в Україні розпочалося розроблення е-гривні в рамках запущеного Нацбанком проєкту Cashless Economy. У серпні 2017 року засновник української криптовалютної біржі Kuna Михайло Чобанян запропонував альтернативний проєкт національної цифрової валюти з робочою назвою «криптогривня».

Питанням розроблення цифрових валют наразі переймаються центральні банки багатьох держав. У числі лідерів країни Південно-Східної Азії.

Цифрова валюта Центрального банку (Central Bank Digital Currency, CBDC) — це грошові кошти центральних банків держав, емітовані в цифровій формі як законний платіжний засобу. Цифрові валюти призначені для всіх типів платежів на базі різних платіжних систем.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини