Facebook Pixel

В Україні замислилися над створенням спеціального суду для олігархів

Автор
У компетенції суду передусім опиняться справи про монополії. Фото: Pixabay

У компетенції суду передусім опиняться справи про монополії. Фото: Pixabay

В Україні в рамках деолігархізації можуть створити спеціальний суд, який розглядатиме судові справи, пов'язані з олігархами. Законопроєкт щодо спецсуду можуть внести до пакета деолігархізаційних законів, заявив глава парламентського Комітету з питань правової політики Андрій Костін, повідомило видання «Судово-юридична газета».

Зокрема, одним із напрямів діяльності спецсуду стане розгляд справ про зловживання монопольним становищем, розповів нардеп на форумі «Україна. 30».

Костін також анонсував поліпшення антимонопольного законодавства. Він навів приклад США з їхніми законами та висловив жаль, що Штати могли собі дозволити сотню років боротися з олігархатом, а в України ста років немає.

Telegram Logo

«Ми розуміємо, що результати багатьох справ про зловживання монопольним становищем, які розглядаються судами, на жаль, не задовольняють ані суспільство, ані державу. Тому один з інструментів — це передача розгляду таких справ іншій судовій установі. Такий варіант зараз обговорюється. Йдеться про судову установу, яка спеціалізуватиметься за цією категорією справ», — пояснив він.

Контекст. У квітні 2021 року президент Володимир Зеленський дав доручення РНБО та Офісу президента спільно з Антимонопольним комітетом розробити законопроєкт про статус олігарха.

Наприкінці травня видання «Дзеркало тижня» розкрило деякі подробиці закону про олігархів — і наразилося на жорстку критику Офісу президента.

Сам Зеленський вважає, що законопроєкт про олігархів в Україні необхідний ще «вчора». А от думки українських політиків щодо цього закону розділилися.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини