Facebook Pixel

«Дедпул і Росомаха»: чого очікувати від третьої частини та в чому секрет успіху франшизи

«Дедпул і Росомаха» виходить в українському прокаті 26 липня. Цього разу персонаж Райна Рейнольдса буде висміювати не тільки типових супергероїв, але і Росомаху.

Франшиза «Дедпул» стала значною історією успіху в кіноіндустрії, як у творчому, так і фінансовому плані. Перший фільм 2016 року був знятий з відносно скромним бюджетом у $58 млн. Для порівняння: того ж року на фільм «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» витратили $250 млн.

Попри це, «Дедпул» зібрав понад $780 млн у світовому прокаті, довівши, що сильна, заснована на цікавих персонажах історія може конкурувати з високобюджетними блокбастерами.

The Page розповідає, чого очікувати від «Дедпул і Росомаха», чим пояснюється успіх «Дедпула» та нагадує історію франшизи.

Що варто знати про «Дедпул і Росомаха»

Після того, як у березні 2019 року компанія Disney придбала 20th Century Fox, фанати розмірковували про майбутнє франшизи про Дедпула, особливо у світлі шаленого успіху фільмів 2016 та 2018 років. Головну роль «Дедпула» продовжує грати Райан Рейнольдс, а от режисером виступить Шон Леві («Рожева пантера», «Ніч в музеї»), який до цього із цією франшизою не працював.

Цього разу бюджет фільму складе пристойні для супергероїки $250 млн.

Відео: трейлер «Дедпул і Росомаха»

За сюжетом, Росомаха (персонаж Г'ю Джекмана) «відновлюється після поранень, коли його шлях перетинається з крикуном Дедпулом». Зрештою два супергерої вирішують «об'єднатися, щоб перемогти спільного ворога».

Деякі фанати не розуміли роль Росомахи у фільмі, бо він фактично помирає в «Логані» 2017 року, але Рейнольдс запевнив фанатів, що «дія «Логана» відбувається у 2029 році», нібито після цієї частини «Дедпула», тому все ок і взагалі це «абсолютно окрема річ».

Чим пояснюється успіх «Дедпула»

Хоча персонаж Дедпул був популярним у США навіть у 90-х роках, фільми зробили його суперзіркою. Про надзвичайний успіх першої частини «Дедпула» найкраще каже різниця між бюджетом фільму і касовими зборами — 13,5 раза. Це величезний успіх для кіно.

Обкладинка коміксу Дедпул вбиває всесвіт Marvel

Обкладинка коміксу Дедпул вбиває всесвіт Marvel


Критики пояснюють його кількома ключовими факторами:

  • унікальний тон і гумор: перший «Дедпул» 2016 року вирізнявся з-поміж інших фільмів про супергероїв своїм нешанобливим, самокритичним гумором і руйнуванням звичного образу супергероя. Дотепний і саркастичний тон фільму резонував з аудиторією, яка втомилася від більш традиційних фільмів про супергероїв;
  • гра Райана Рейнольдса в ролі Дедпула отримала широке визнання. Критики та глядачі оцінили його ідеальне поєднання чарівності, гумору та фізичної сили;
  • фільм залишився вірним джерелу походження персонажа з коміксів, зберігши особистість Дедпула, його стиль і наративні дивацтва з жорсткими жартами. Ця вірність припала до душі затятим фанатам коміксів, а також познайомила з персонажем нових шанувальників;
  • рейтинг «R»: рішення зробити «Дедпула» фільмом для дорослих (перегляд із 17 років або з одним із батьків) дозволило зробити його більш відв'язним, включаючи насильство, чорний гумор і до біса матюків. Це відрізняло його від інших фільмів про супергероїв і приваблювало дорослу аудиторію, яка шукала чогось іншого;
  • маркетингова кампанія «Дедпула» активно використала вірусний маркетинг, соціальні мережі та гумористичні трейлери, які ідеально передавали тон фільму. Це створило значний ажіотаж та очікування перед виходом фільму на екрани.

У результаті все це створило успішне «сарафанне радіо», що тільки підсилило успіх першої частини. Ці ж фактори зіграли важливу роль і в успіху другої частини «Дедпул 2», яка зібрала в 7 разів більше за закладений бюджет.

Як успіх «Дедпула» вплинув на кінематограф

QuoteРежисер «Вартових Галактики» Джеймс Ганн майже одразу після виходу «Дедпула» написав у фейсбуці: «Якщо ви звернете увагу на торгівлю, то побачите, що Голлівуд не розуміє уроку, який вони мали б засвоїти з «Дедпула». Вони даватимуть зелене світло фільмам «як Дедпул», але під цим вони розумітимуть не хороший і оригінальний, а непристойний фільм про супергероя або такий, що руйнує «четверту стіну» (прийом, коли персонаж напряму звертається до глядачів і автора. – The Page). Вони ставитимуться до тебе як до дурня, чого «Дедпул» не робив».

Кілька фільмів були натхненні успіхом «Дедпула»:

  • «Логан» (2017): фільм отримав рейтинг R, що дозволило показати більше графічного насильства та дорослих тем. Ця зміна відіграла важливу роль в його успіху;
  • «Джокер» (2019): довів, що похмурі нестандартні історії із великою кількістю чорного гумору та психологізмом можуть процвітати в жанрі супергероїв. Більше того, із бюджетом у $70 млн фільм зміг зібрати понад $1 млрд завдяки вдалому сценарію та талановитій грі Хоакіна Фенікса;
  • «Хижі пташки (та фантастична Харлі Квін)» (2020): перейняв подібний тон гумору і неповаги, з більш орієнтованою на дорослих сюжетною лінією і яскравим, нетрадиційним маркетингом, подібним до «Дедпула».

Але жоден із цих успішних фільмів про супергероїв, окрім «Джокера», не зміг зробити такі касові збори відносно власного бюджету, як це вийшло у першої та другої частин «Дедпула», й повторити його фірмовий стиль.

Відео: одна із культових сцен фільму «Джокер», де він танцює на сходах

Ба більше, «Дедпул» не став гробарем жанру супергероїв, як про це казали деякі критики. «Класичні» фільми DC і Marvel продовжують виходити із мінливим успіхом. Можливо, «Дедпул» знайшов саме свою нішу, на яку був попит багатьох глядачів.

Подякувати 🎉