Facebook Pixel

Мінекономіки підняло максимальні ціни на бензин і дизпаливо. Але Кабміну цього мало

Міністерство економіки опублікувало нові розрахунки середньої вартості бензину й дизельного палива в Україні до 10 червня 2021 року.

Згідно з розрахунками «Нафтогазу», середня вартість літра дизельного палива ULSD 10 ppm становить 20,91 грн, а літра автомобільного бензину GASOLINE 10 ppm — 24,92 грн.

З огляду на максимальну торговельну націнку (згідно з держрегулюванням, не більше 5 грн за літр на бензин і 7 грн на дизельне паливо), гранична вартість бензину становить 29,92 грн за літр (на 8 копійок вище ціни, яка діяла в останню декаду травня), а дизельного палива — 27,91 грн за літр (на дві копійки більше).

Зростання граничної ціни на бензин і паливо в Україні

На засіданні 2 червня Кабінет міністрів також може підняти граничну ціну бензину та дизельного палива приблизно на 60 копійок за літр, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Так, пропонується внести зміни, згідно з якими середню ціну бензину й палива визначають на підставі розрахунків «Нафтогазу», сум митних платежів (акцизний податок та ПДВ) та офіційного курсу валют НБУ, а також витрат у розмірі $27/тонна. Йдеться про логістичне забезпечення та інші витрати, передбачені в зовнішніх економічних договорах. Це може призвести до подорожчання бензину на 0,56 грн за літр, а дизельного палива — на 0,62 грн за літр.

Контекст. Раніше Кабмін встановив на період карантину максимальні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизеля та бензину 7 і 5 грн за літр відповідно. У зв'язку з цим компанія ОККО призупинила реалізацію PULLS 95 і PULLS Diesel, WOG — 95 Mustang та ДП + Mustang, KLO — VENTUS 95 і VENTUS Diesel, а SOCAR — NANO 95 і Diesel Nano Extro, пояснивши це нерентабельністю цін. Пізніше в Мінекономіки уточнили, що державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо не поширюється на «брендове преміальне паливо».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉