Facebook Pixel

Кабмін обмежив ціни на бензин і дизпаливо: скільки коштуватиме та як рахуватимуть

Держава почне регулювати ціни на паливо, відповідну постанову ухвалив Кабмін. Так, на період карантину будуть встановлені максимальні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизелю та бензину на рівні 7 та 5 грн за літр відповідно.

Середня ціна дизелю на травень з урахуванням максимальної надбавки складає 27,89 грн/л, бензинів — 30,22 грн/л. Про це повідомило профільне видання enkorr, посилаючись на джерела в уряді.

Водночас середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) та бензину (GASOLINE 10 ppm) має розраховуватися згідно з основними даними Platts CIF NWE за попередній календарний місяць або декаду.

Telegram Logo
Ціни на дизпаливо та бензин у травні. Фото: enkorr

Ціни на дизпаливо та бензин у травні. Фото: enkorr

«Нафтогаз», який хочуть зобов'язати робити розрахунки, повинен надати Мінекономіки дані не пізніше 3 числа кожного місяця. А середні ціни літра палива — до 5 числа кожного місяця.

Однак Нафтогазова асоціація закликала уряд відмовитися від ідеї регулювання роздрібних цін на паливо шляхом встановлення максимальної торгової націнки. Така ініціатива може обмежити конкуренцію та дискримінує роздрібних учасників ринку палива.

Контекст. На початку травня Кабінет міністрів України оприлюднив постанову №450 від 29 березня 2021 року, якою бензини марок А-92 і А-95, а також дизпаливо внесені до переліку соціально значущих товарів.

Коментарі

Всі новини