Facebook Pixel

Зростання цін на паливо: уряд підписав меморандум

Кабмін і Нафтогазова асоціація України підписали меморандум про наміри щодо створення сприятливого середовища, розвитку добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів і задоволенню потреб споживачів на період карантину.

«За останні кілька тижнів ми провели багато зустрічей і дискусій з мережами АЗС. Підписання цього меморандуму — свідоцтво того, що компромісні рішення знайдені. Спільними зусиллями ми повинні забезпечити цінову стабільність на ринку нафтопродуктів», — зазначив міністр економіки Ігор Петрашко. Він підписав меморандум від імені уряду.

За умовами меморандуму, асоціація щомісяця надаватиме Кабміну інформацію некомерційного характеру щодо форм, видів і місць здійснення нелегального обігу пального і суб'єктів, що працюють з ознаками порушення законодавства.

Уряд вживе заходів із протидії нелегальному виробництву та обігу палива. Також він сприятиме диверсифікації джерел надходження палива як з вітчизняних, так і з іноземних нафтопереробних заводів, і вільному ціноутворенню на ринку нафтопродуктів.

Компанії-учасники асоціації зобов'язуються продовжувати платити податки в повному обсязі, формувати ціну на нафтопродукти з урахуванням кон'юнктури на світових ринках.

Нафтогазова асоціація України — галузеве об'єднання, що представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку. До її складу входять 14 оптових, роздрібних, які видобувають, переробних підприємств, зокрема WOG, ОККО, Shell, AMIC, SOCAR, KLO, «Паралель», Glusco, «Укргазвидобування», «БНК-Україна», «Анвітрейд», «Гран-прі Ойл»,«Центрнафтогазпостач».

Заявляється, що учасники асоціації забезпечують близько 50% роздрібної торгівлі і близько 80% імпорту нафтопродуктів.

Контекст. Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив про необхідність перевірки всіх АЗС в Україні для недопущення нелегального обігу пального. Про це він сказав на зустрічі з керівництвом Нафтогазової асоціації України і з представниками мереж АЗС, де обговорили результати відпрацювання проблеми незаконної торгівлі пальним і детінізації ринку.

11 березня СБУ та Державна податкова служба почали масштабну операцію на трьох нафтобазах і 105 АЗС мережі Glusco. Як повідомили The Page в компанії, 12 березня Glusco відновила продаж скрапленого газу і супутніх товарів на деяких АЗС, але реалізація бензинів і дизельного палива як і раніше залишається заблокованою.

Подякувати 🎉