Facebook Pixel

АЗС Glusco по всій країні закрито: що сталося

У четвер, 11 березня, Служба безпеки України та Державна податкова служба розпочали масштабну спецоперацію на трьох нафтобазах і 105 АЗС швейцарської мережі Glusco. Як повідомили The Page у компанії, 12 березня Glusco відновила продаж скрапленого газу та супутніх товарів на деяких АЗС, але реалізація бензинів і дизельного пального, як і раніше, залишається заблокованою.

Обшуки проходили в рамках кримінальних справ від 30 січня 2019 року за фактами незаконного виробництва, зберігання, транспортування з метою збуту підакцизних товарів, ухилення від сплати податків, а також легалізації доходів, отриманих у незаконний спосіб. Дозволи на обшуки від 26 лютого та 1 березня видав слідчий суддя Київського районного суду Харкова Садовський К.С.

Загалом було проведено понад 140 санкціонованих обшуків у 13 офісних приміщеннях, на 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях і у 2 відділах митного оформлення. Згідно із заявою СБУ, правоохоронці розкрили масштабну схему «тіньової» реалізації неякісних нафтопродуктів, що завдала збитків державі в особливо великих розмірах. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків — приблизно 240 млн грн.

У Glusco всі звинувачення заперечують.

Quote«Кримінальне провадження, через яке заблоковано роботу мережі АЗК, жодним чином не пов'язане з групою компаній Glusco. Виробництво було розпочато за фактом вчинення кримінальних злочинів посадовими особами ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВ ЕНЕРДЖІ СОРСЕС КОМПАНІ», які не пов'язані з Glusco ані господарськими відносинами, ані відносинами контролю. Тому дії правоохоронців, які часом застосовували фізичну силу й вилучали техніку, вважаємо неприпустимими», — випливає з офіційного пресрелізу Glusco.

На думку директора Консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, ситуація має винятково політичне підґрунтя.

«Ця історія — ланки одного ланцюга з подіями навколо нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», який пов'язують із Медведчуком. Оскільки Нісан Моїсеєв є основним контрактотримачем у проєкті постачання дизпалива трубопроводом, його мережа опинилася під прицілом силовиків і влади».

Сергій Куюн

Сергій Куюн

директор у «Консалтинговій групі А-95»

Нагадаємо: у лютому Рада національної безпеки та оборони України ввела санкції проти народного депутата Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

Крім того, було ухвалено рішення щодо націоналізації нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс». Він використовувався для прокачування дизельного пального з Росії та Білорусі, а його роботу пов'язували з бізнесом з орбіти Медведчука-Марченко.

Старший юрист Ario Law Firm Ярослав Сербін звертає увагу на те, що кримінальні виробництва, у рамках яких проводилися слідчі дії, було відкрито ще на початку 2019 року.

«Не виключаю, що така активність Служби безпеки України саме зараз пов'язана з нещодавнім накладенням санкцій на відомого нардепа, якого пов'язують із цією мережею АЗС».

Ярослав Сербін

Ярослав Сербін

Старший юрист Ario Law Firm

Мережу заблокували в рамках розслідування справи проти компанії (великого виробника «бодяги»), з якою вони не мали жодних господарських відносин, говорить Сергій Куюн.

«За такою схемою можна закрити будь-кого в цій країні. Це найнебезпечніше. Якщо хочете розслідувати — розслідуйте, але навіщо зупиняти бізнес? У цьому основна суперечність. Податкове навантаження в цій мережі — одне з найвищих на ринку. Ця компанія заявляла, що щорічно сплачує 3 млрд грн податків. Виходить, що щодня бюджет втрачає приблизно 8 млн грн. Якщо цю ситуацію не розв'яжуть у найближчі 10-14 днів, то цей бізнес може бути смертельно поранений».

Сергій Куюн

Сергій Куюн

директор у «Консалтинговій групі А-95»

Збитки компанії порахувати нескладно, говорить директор спеціальних проєктів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Закрито загалом 105 заправок, кожна з яких реалізує в середньому 5 куб. м пального на добу. Помноживши на маржу приблизно в 10 грн, отримуємо 5,25 млн грн збитків щодоби».

Геннадій Рябцев

Геннадій Рябцев

Директор спеціальних проєктів НТЦ «Психея»

Джерело в Glusco повідомило The Page, що зараз компанія рахує збитки й готує звернення до суду.

«На мою думку, передусім необхідно буде повернути майно, вилучене під час обшуку. Також потрібно буде зайняти активну процесуальну та публічну позицію захисту для спростування фактів, викладених правоохоронними органами, про наявність господарських відносин із ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВ ЕНЕРДЖІ СОРСЕС КОМПАНІ», щодо посадових осіб якої, за даними ЗМІ, було відкрито кримінальні виробництва 2019 року. Але насамперед компанії необхідно буде підтвердити законність походження та високу якість палива, що реалізується на автозаправних станціях».

Ярослав Сербін

Ярослав Сербін

Старший юрист Ario Law Firm


Подякувати 🎉