Facebook Pixel

Ціна на нафту WTI впала до мінімуму за останні 17 років

Нафта марки Brent під час торгів впала нижче $28 за барель вперше з січня 2016 року. Водночас ціна на нафту марки WTI впала до рівня 2003 року. На вартість нафти вплинула пандемія коронавірусу та падіння попиту. Аналітики банку Goldman Sachs прогнозують, що ціна на Brent у другому кварталі цього року може впасти до $20 за барель — у такому разі це стане мінімумом з 2002 року.

Під час торгів на лондонській біржі ICE Futures вартість травневих ф'ючерсів марки Brent впала на 3,2%, до $27,8 за барель. Квітневі ф'ючерси на нафту WTI впали в ціні майже на 6% — до $25,3 за барель, передає «Інтерфакс-Україна».

Очікується, що попит на нафту через пандемію знизиться на 8 млн барелів на добу (б/д), а загальний показник за підсумками року може впасти до рекордних 1,1 млн б/д.

Зі свого боку Rystad Energy прогнозує скорочення на 2,8 млн б/д. Аналітики вважають, що найбільше падіння відбудеться у квітні — на 11 млн б/д у порівнянні з минулим роком.

Контекст. На тлі побоювань щодо скорочення попиту на нафту через коронавірус котирування травневих ф'ючерсів на нафту Brent впали на понад 11% — до $29,9 за барель. Нижче за $30 ціна впала вперше з 2016 року. Через пандемію світовий попит на нафту цього року може продемонструвати найбільше падіння в історії. Водночас країни-виробники збираються наростити видобування нафти за угодою ОПЕК+, яку так і не вдалося укласти.

Ціна нафти Brent після заяв Трампа про придбання нафти збільшилася майже на 9%, але потім зростання сповільнилося до 4,5% ($34,7 за барель).

Саудівська Аравія заявила про збільшення видобутку до безпрецедентних 13 млн барелів на день, подвоївши обіцянку про додаткове виробництво в квітні.

Ці кроки було зроблено після того, як альянс ОПЕК+, фактично очолюваний країнами Перської затоки та РФ, не зміг досягти домовленостей щодо скорочення видобутку нафти на тлі слабкого попиту через світову економічну кризу.

У відповідь державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші за останні 20 років знижки на сиру нафту та пообіцяла збільшити видобуток на 2 млн барелів на день.

Мета держав Затоки – повернути Москву за стіл переговорів і змусити підписати новий варіант угоди ОПЕК+. Близькосхідні держави хочуть ввести додаткове скорочення видобутку на 1,5 млн барелів, з яких 0,5 млн повинна взяти на себе РФ.

Виробники нафти в Росії відповіли, що збільшать видобуток на 200-300 тис. барелів на добу в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — до 500 тис. барелів. Проте Москва вже пом'якшила своє послання, заявивши, що вона, як і раніше, є відкритою для відновлення співпраці.

Подякувати 🎉