Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Саудівська Аравія збільшить видобуток нафти до рекорду

Саудівська Аравія піднімає ставки в ціновій війні з РФ та США, оголосивши про свої наміри вперше за десятиліття збільшити потужності з нафтодобування до рекордних показників. Державний нафтовий гігант Saudi Aramco анонсував нарощування видобування з 12 млн барелів на добу (б/д) до 13 млн.

Як повідомляє Bloomberg, компанія заявила, що збільшить потужності на замовлення Міністерства енергетики країни, однак не уточнила конкретні терміни. Aramco «докладає максимум зусиль, щоб якомога швидше виконати цю директиву», йдеться у заяві директора підприємства Аміна Насера.

Напередодні Саудівська Аравія заявила, що з 1 квітня збільшить поставки на ринки на 300 тис. б/д, довівши обсяг до 12,3 млн. Росія тоді відповіла, що може наростити свої обсяги на 500 тис. б/д. Видання наголошує, що королівство має більші виробничі потужності, ніж РФ.

Контекст. ОПЕК і країни-учасниці ОПЕК+ (включно з Росією) 6 березня не змогли домовитися про додаткове скорочення видобутку нафти.

У відповідь державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші знижки на сиру нафту за останні 20 років і обіцяла збільшити видобуток на 2 млн барелів на день.

9 березня ціна за барель нафти марки Brent впала до $31,5. На закритті торгів 6 березня її ціна становила $45,5 за барель. Такий крах ринку нафти найбільший з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці.

Обвал ринку нафти викликав зниження світових фондових індексів. Проте вранці 10 березня ринок продемонстрував ознаки стабілізації. Нафта марки Brent зросла на торгах на 7% — до $36,8 за барель.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉