Facebook Pixel

Саудівська Аравія почала цінову війну з Росією через зрив нафтової угоди

Державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші знижки на сиру нафту за останні 20 років і обіцяє збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів на день.

СА планує збільшити видобуток нафти з квітня у відповідь на зрив угоди ОПЕК+ з Росією, повідомив Bloomberg.

Ер-Ріяд озвучив пропозиції по знижкам на нафту вже через кілька годин після провалу переговорів у Відні, намагаючись спонукати нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме саудівську нафту.

Saudi Aramco щомісяця переглядає свої цінові пропозиції від кількох центів до кількох доларів. Але 7 березня компанія повідомила покупцям, що знижує офіційні ціни на $6-8 за барель у всіх регіонах.

Зокрема, нафта марки Arab Light пропонується зі знижкою в $8 за барель для НПЗ країн північного заходу Європи, що на $10,25 нижче нафти марки Brent. У той же час, російська нафта марки Urals пропонується з дисконтом в $ 2 за барель до цін нафти марки Brent.

Рішення Ер-Ріяда може підстьобнути до аналогічних дій і інші країни Перської затоки, які щодня експортують 14 млн барелів нафти.

СА також повідомила деяким учасникам ринку, що при необхідності може збільшити виробництво нафти до рекордного рівня в 12 млн барелів на день. Уже в квітні видобуток нафти в Саудівській Аравії перевищить 10 млн барелів на день в порівнянні з 9,7 млн в березні.

«На нафтовому ринку це еквівалент оголошенню війни», — повідомив виданню менеджер хедж-фонду сировинних товарів, який попросив не називати його імені через делікатність ситуації.

«Швидше за все, в наступному кварталі ми побачимо найнижчі ціни на нафту за останні 20 років», — зазначає аналітик IHS Markit Ltd Роджер Диван.

В такому випадку, ціна може впасти нижче $20 за барель, оскільки в грудні 1998 року ціна нафтової суміші марки Brent опускалася до $9,55 за барель.

Нагадаємо, що з 1 квітня припиняється дія угоди про обмеження видобутку нафти між Росією і організацією країн експортерів нафти (ОПЕК). Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак за результатами зустрічі ОПЕК+ у Відні.

Контекст. В кінці лютого котирування нафти Brent впали нижче $50 за барель. Останній раз це відбулося в грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азіатському і європейському ринках. Причина подібних змін — побоювання щодо епідемії коронавіруса на тлі заяви ВООЗ про те, що епідемія може перерости в пандемію.

Країни-виробники прагнули утримати ціну на нафту, яка стрімко падає. Для цього їм потрібно було умовити Росію скоротити видобуток більш ніж на 600 тис. барелів на добу.

Управління енергетичної інформації США очікувало, що зростання попиту на нафту в 2020 році складе 1,03 млн барелів на добу, тоді як Міжнародне енергетичне агентство прогнозує зростання в розмірі 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікує зростання попиту до 860 тис. барелів на добу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉