Facebook Pixel

Ціна на нафту вперше з 2016 року впала нижче за $30

На фоні побоювань щодо скорочення попиту на нафту через коронавірус котирування травневих ф'ючерсів на нафту Brent впали на понад 11% — до $29,9 за барель. Ціна впала нижче за $30 вперше з 2016 року. Світовий попит на нафту цього року через пандемію може продемонструвати найбільше в історії падіння. Крім того, країни-виробники збираються наростити видобування нафти за угодою ОПЕК+, яку так і не вдалось укласти.

Водночас під час торгів на Нью-Йоркській біржі (NYMEX) квітневі ф'ючерси на нафту WTI здешевшали більш ніж на 9% — до до $28,8 за барель, передає «Інтерфакс-Україна».

Гравці ринку остерігаються, що попит на нафту цього року покаже найбільше падіння, яке буде масштабнішим, ніж під час рецесії у 2009 році, і навіть перевищить економічний крах після нафтової кризи у 1980 році. Попит минулого року склав 100 млн барелів на добу.

Контекст. Основні індекси США зросли в п'ятницю, 13 березня, на 4-7% на тлі виступу президента США Дональда Трампа. Президент також пообіцяв купити багато нафти: «Виходячи з ціни на нафту, я доручив міністру енергетики закупити великий обсяг нафти за дуже хорошою ціною для стратегічного нафтового резерву. Ми заповнимо його до самого верху».

Ціна нафти Brent після заяв Трампа збільшувалася майже на 9%, але потім зростання сповільнилося до 4,5% ($34,7 за барель).

Саудівська Аравія заявила про збільшення видобутку до безпрецедентних 13 млн барелів на день, подвоївши обіцянку додаткового виробництва у квітні.

Ці кроки було зроблено після того, як альянс ОПЕК+, фактично очолюваний країнами Перської затоки та РФ, не зміг досягти домовленостей щодо скорочення видобутку нафти на тлі слабкого попиту через світову економічну кризу.

У відповідь державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші за останні 20 років знижки на сиру нафту та обіцяла збільшити видобуток на 2 млн барелів на день.

Мета держав Затоки – повернути Москву назад за стіл переговорів і змусити підписати новий варіант угоди ОПЕК+. Близькосхідні держави хочуть ввести додаткове скорочення видобутку на 1,5 млн барелів, з яких 0,5 повинна взяти на себе РФ.

Виробники нафти в Росії відповіли, що збільшать видобуток на 200-300 тис. барелів на добу в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — до 500 тис. барелів на добу. Москва вже пом'якшила своє послання, заявивши, що вона, як і раніше, відкрита для відновлення співпраці.

Подякувати 🎉