Facebook Pixel

Росія збільшить видобуток нафти на 300 тис. барелів — глава Міненерго Новак

Виробники нафти в Росії збільшать видобуток на 200-300 тис. барелів на добу в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — до 500 тис. барелів на добу.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, повідомляє S&P Global Platts.

Цього тижня міністр має зустрітися з представниками російських нафтових компаній, аби обговорити виробничі плани і співробітництво з країнами ОПЕК, яке принесло за останні три роки 10 трлн руб. ($138,9 млрд).

У межах існуючої угоди про обмеження видобутку країнами ОПЕК+ квота Росії становить 10,3 млн барелів на добу. За даними S&P Global Platts, у лютому видобуток становив 11,4 млн барелів на добу. Існуюча угода залишається чинною до кінця березня.

Саудівська Аравія відхилила пропозицію Москви повернутися до нафтової угоди, адже в умовах «кожен сам за себе» має конкурентну перевагу.

«Дешева саудівська нафта вже забезпечує висококонкурентну альтернативу нафтопереробним заводам у Північно-Західній Європі, на відміну від російської сирої нафти, і глобальний попит залишається структурно слабким», — заявив глава паризького відділення Aperio Intelligence Джордж Волошин (George Voloshin).

Країни ОПЕК+ не змогли домовитися про скорочення видобутку, внаслідок чого ціни на нафту впали в понеділок більш ніж на 30%. Вийшовши зі штаб-квартири ОПЕК, Новак заявив, що з 1 квітня всі країни-виробники можуть добувати нафту без обмежень.

Саудівська Аравія має можливість збільшити видобуток нафти з нинішніх 9,5 млн барелів на добу до 12 млн барелів. Росія ж має резерв з видобутку не більше 0,5 млн барелів на добу. Таким чином, через кілька місяців такої політики СА може покрити більшу частку світового попиту.

«Ризик, з яким стикається Росія, полягає в тому, що вона може виявитися в програші і з точки зору частки ринку», — додав Волошин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉