Facebook Pixel

Ціна на нафту впала до мінімуму з 2017 року

Очікування рішення ОПЕК+ щодо зниження обсягів видобування нафти знизило ціну нафти Brent до мінімуму з липня 2017 року. Міністр нафти Ірану Біжан Зангане очікує складного засідання ОПЕК+, однак сподівається, що угода дозволить почати скорочення видобування нафти на 1,5 млн барелів вже з квітня. Однак Росія не змінила позицію і наполягає на продовженні чинних обмежень замість запровадження нових.

Під час торгів на лондонській біржі ICE Futures травневі ф’ючерси нафти Brent здешевіли майже на 4% (на $2) – до трохи більше за $48.

neft.jpg

Квітневі ф’ючерси на WTI також впали в ціні до трохи більше за $44, що на понад 3% (майже на $1,5) більше за попередню ціну.

Контекст. Наприкінці лютого котирування нафти Brent впали нижче за $50 за барель. Востаннє це відбулось у грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азійському та європейському ринках. Загалом причина подібних змін — побоювання, викликані епідемією коронавірусу та заявою ВООЗ щодо можливого перетворення епідемії на пандемію.

Країни-виробники прагнуть утримати ціну на нафту, що стрімко падає. Для цього їм потрібно умовити Росію скоротити видобуток більш ніж на 600 тис. барелів на добу.

Управління енергетичної інформації США очікувало, що зростання попиту на нафту у 2020 році складе 1,03 млн барелів на добу. Водночас Міжнародне енергетичне агентство прогнозує зростання у розмірі 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікує зростання попиту до 860 тис. барелів на добу.

ОПЕК знизила прогноз щодо попиту на нафту цього року на 0,23 млн барелів на добу — з 1,22 млн до 0,99 млн барелів через стрімке падіння споживання палива в Китаї на тлі епідемії коронавірусу.

Подякувати 🎉