Facebook Pixel

Коронавірус став причиною зменшення видобутку нафти країнами ОПЕК

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) провела позачергове засідання у Відні, на якому було запропоновано продовжити скорочення видобування нафти до кінця року та провести додаткову корекцію на 1,5 млн барелів на добу (б/д) до 30 червня цього року. Наразі через коронавірус прогноз зростання попиту на нафту 2020 року складає 480 тис. б/д, тоді як у грудні 2019 року прогноз становив понад 1 млн барелів на добу.

Згідно з пресрелізом ОПЕК, корекцію буде проведено пропорційно між учасниками організації та країнами, які не входять до її складу, — 1 млн б/д та 500 тис. б/д відповідно.

Від зобов'язання щодо зменшення добування нафти звільнено лише Іран. Водночас міністр нафти ОАЕ Сухейль аль-Мазруї наголосив, що ОПЕК не знижуватиме видобування нафти без країн, які не є членами цієї організації. За його словами, країни домовилися знижувати обсяги тільки як група (ОПЕК+).

Telegram Logo

У свою чергу Росія відмовилася зменшувати обсяги видобутку нафти, що призвело до неможливості укласти угоду відразу. Її умовою було продовження наявних обмежень, але не нове скорочення видобутку.

Наступне засідання організації заплановане на 9 червня цього року.

Контекст. Країни-виробники прагнуть утримати ціну на нафту, що стрімко падає. Для цього їм потрібно умовити Росію скоротити видобуток більш ніж на 600 тис. барелів на добу.

Управління енергетичної інформації США очікувало, що зростання попиту на нафту 2020 року складе 1,03 млн барелів на добу, тоді як Міжнародне енергетичне агентство прогнозує зростання у 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікує зростання попиту до 860 тис. барелів на добу.

ОПЕК знизила прогноз щодо попиту на нафту цього року на 0,23 млн барелів на добу — з 1,22 млн до 0,99 млн барелів через різке падіння споживання палива в Китаї на тлі епідемії коронавірусу.

Коментарі

Всі новини