Facebook Pixel

Українців чекає зростання ціни на алкоголь. Чому подорожчають напої

Чому в Україні подорожчають алкогольні напої. Фото: Pixabay

Чому в Україні подорожчають алкогольні напої. Фото: Pixabay

Алкоголь в Україні може суттєво подорожчати. Мінекономіки розробило проєкт постанови уряду щодо зміни мінімальних роздрібних цін (МРЦ) на алкогольні напої. Як пояснив заступник міністра економіки Сергій Теленик, цей крок не лише сприятиме детінізації ринку, а й матиме позитивний вплив на реальний сектор економіки.

В Україні зросла вартість сировини та матеріалів, що використовуються в галузі. Однак легальні виробники алкогольних напоїв не мають змоги підняти ціни на свої товари до обґрунтованого рівня: для цього їм потрібні актуалізовані МРЦ. Проте від цього виграють виробники контрафакту, які продають напої за найнижчими цінами.

«Інструмент мінімальних роздрібних цін, разом із показниками вартості та якості, забезпечує конкуренцію на ринку алкогольних напоїв. Це зменшує сегмент тіньового ринку, витісняючи його з легального продажу за ціновим фактором», — наголосив Теленик.

Telegram Logo

Наразі в міністерстві опрацьовують алгоритм проведення розрахунків МРЦ з огляду на пропозиції представників бізнесу.

«Зважаємо на вплив усіх основних індикаторів, зокрема на питому вагу обсягів виробника на ринку, та порівнюємо надану інформацію щодо ринкових цін, щоб уникнути маніпуляції з даними», — додав заступник міністра економіки.

Додатково. За рік (із червня 2020-го по червень 2021 року) ціна на українське пиво зросла до 18,6 грн за 0,5 л (+5,7%), на горілку — до 93,3 грн за 0,5 л (+1,3%), на столові вина — до 69,2 грн за 0,75 л (+3,2%).

ThePage раніше писало про те, як в Україні імітується боротьба з нелегальним алкоголем.

Контекст. Ексміністр фінансів Ігор Уманський спрогнозував, що цієї осені українців чекає новий виток інфляції і, відповідно, зростання цін на все — від тарифів на комунальні послуги до цін на продукти.

Раніше цього місяця роздрібні мережі АЗС підвищили ціни на моторне паливо.

Мінагро у вересні повідомило про зниження цін на овочі, однак м’ясо та молочні продукти подорожчали. Зокрема, проти минулого року на 14% знизилися ціни на картоплю, а порівняно з минулим місяцем на 16% втратили в ціні морква та буряк, на 7% зменшилася вартість картоплі, на 4% — вартість капусти та цибулі.

Коментарі

Всі новини