Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінекономіки хоче збільшити ціни на алкоголь: скільки коштуватиме горілка, віскі та коньяк

Мінекономіки збирається підвищити мінімальні оптові та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Зокрема, йдеться про горілку та лікеро-горілчані вироби (ЛГВ), їхня ціна зросте на 6,2%, віскі, ром і джин — на 5,9%, коньяк — 5,5%.

Мінімальна ціна оптової реалізації одного літра 100% спирту для виробництва горілки і ЛГВ у разі підвищення цін складе 362 грн, а роздрібної — 475 грн. Про це йдеться у додатку до постанови уряду від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».

Мінімальна оптова ціна на віскі, ром та джин становитиме, згідно з постановою, 721 грн, роздрібна ціна складе — 948 грн.

  • коньяк 3 зірки — 516 грн (677 грн);
  • коньяк 4 зірки — 560 грн (735 грн);
  • коньяк 5 зірок — 608 грн (799 грн).

Розмір мінімальних цін визначено за плановими показниками 2021 року, пояснили у Мінекономіки.

Причиною стало зростання цін на складові алкогольних напоїв, тому чинний розмір мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв не відповідає реальним витратам підприємств на їхнє виробництво і реалізацію.

У міністерстві вважають, що зростання мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв призведе до зростання надходжень до державного та місцевого бюджетів на 300 млн грн і знизить кількість смертей, що сталися через вживання алкоголю.

.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини