Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чи отримає Україна транш МВФ: що відомо на 5 червня

Зліва направо: Сергій Марченко та Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Зліва направо: Сергій Марченко та Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Розгляд питання про надання Україні кредиту Міжнародним валютним фондом (МВФ) заплановано на 9 червня. А повністю умови угоди можна буде дізнатися незабаром після зустрічі Виконавчої ради фонду, коли меморандум буде опубліковано на сайті установи.

Про це у відповіді на запит The Page повідомили у МВФ.

Однак у фонді відмовилися прокоментувати витік інформації, а саме тексту меморандуму. Також у фонді не відповіли, чи є правдивою інформація щодо умов угоди.

Quote«Ми не даємо коментарі щодо витоку документів. Однак на сайті будуть викладені усі документи щодо кредиту stand-by невдовзі після зустрічі ради», — пояснили The Page у МВФ.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко розповів про умови, на яких МВФ погодиться надати Україні кошти. Крім того, він спростував частину чуток, які розповсюджували деякі ЗМІ.

Угода з МВФ не передбачає підвищення пенсійного віку, нових змін до закону про ринок землі та обов'язкового скорочення кількості освітніх закладів, пояснив Марченко в ефірі ток-шоу «Право на владу».

За словами Марченка, створення поняття «гарантованого мінімального доходу» не відповідає дійсності.

  • Ціни на газ. Міністр також спростував твердження про підвищення ціни на газ та опалення після того, як закінчиться строк спецобов'язків для «Нафтогазу». Адже наразі ціна у документах у попередньому опалювальному сезоні перевищує 4 тис. грн. А на ринку фактична ціна — 2,2 тис. грн, що означає зменшення ціни на газ та опалення.
  • Реформи. Медична та освітня реформи заплановані урядом. Вони передбачають перехід на нові моделі фінансування.
Quote«Я не бачу там проблеми, там не записано, що це якась реформа, яка робить якісь злі речі. У цьому там дискусії немає», — пояснив Марченко.

Щодо пенсійної реформи, то фонд рекомендує не робити пільгових пенсій для суддів та прокурорів, не робити винятків у нарахуванні пенсій. Однак про підвищення пенсійного віку поки що не йдеться.

Реформа податкової системи передбачає створення єдиної юридичної особи в податковій та митних службах. Однак це було б здійснено з або без МВФ.

  • Приватизація. Також Марченко пояснив, що у меморандумі йдеться про приватизацію, але там немає згадок про якісь конкретні підприємства на кшталт «Центренерго» або «Електроважмаш».
  • Ринок землі. МВФ не ставив перед урядом якихось додаткових зобов'язань щодо законодавства про відкриття ринку землі, окрім тих, які вже прийняла Верховна Рада.

Контекст. На початку травня Україна та МВФ провели переговори щодо нової програми співпраці й переорієнтувалися на 18-місячну програму stand-by. Раніше планувалася трирічна програма розширеного фінансування EFF.

Президент України Володимир Зеленський 21 травня підписав банківський закон, який, за його словами, був останніми «дверима» на шляху до продовження співпраці України з МВФ. Міжнародний валютний фонд вже приготувався виділити Україні кредит на $5 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини