Угода з МВФ вимагає продовження медреформи та незалежності «Нафтогазу» — ЗМІ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується надати Україні кредит. Нещодавно у Мінфіні розповіли The Page, на яких умовах фонд погодився надати $5 млрд кредиту. Однак меморандум між МВФ та урядом України містить додаткові умови для отримання кредиту.

Загалом у середньостроковій перспективі Україна обіцяє повернутися до рівня надбань після кризи 2014-2015 років, йдеться у меморандумі, який є у розпорядженні видання Strana.ua.

Податки

На цьому етапі фіскальна політика буде направлена на забезпечення бюджетної стійкості через наслідки кризи, яка викликана коронавірусом COVID-19. Поступово податкова політика ставатиме жорсткішою. Крім того, очікується, що надходження від митниці та податків зростуть.

Telegram Logo

Якщо надходження будуть нижчими за очікування, то державі доведеться скороти фінансування непріоритетних галузей. А у разі зростання надходжень надлишкові гроші будуть витрачені на погашення держборгу, інвестиції в інфраструктуру та підвищення соцвиплат.

А до кінця дії програми Україна не прийматиме ліберальні податкові закони, не вводитиме податкові пільги та митні преференції.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Звітування

Цей кредит вважається коронавірусним, саме тому у меморандумі є блок, який присвячено окремому фонду з боротьби з наслідками COVID-19. Не пізніше ніж через рік відбудеться аудит використання коштів, який проведе Держаудитслужба.

Підвищення пенсійного віку

В Україні, згідно з меморандумом, має продовжитися й пенсійна реформа. Найімовірніше, буде піднято пенсійний вік. Однак держава пообіцяла наблизити пенсію до рівня прожиткового мінімуму. Крім того, йдеться про накопичення пенсій.

Також планується об'єднати усі соцпрограми в одній базі та прив'язати виплати до «мінімального доходу». Програма буде привязана до ринку праці.

Медреформа

Продовжиться й реформа охорони здоров'я шляхом розповсюдження нового методу фінансування на вторинну та спеціалізовану допомогу. Крім того, з'явилося й поняття співоплати для пацієнтів.

Освіта

На систему освіти також чекає реформа. Зокрема, вона передбачає оптимізацію шкільної мережі. Вірогідно, частину навчальних закладів буде закрито.

Банки

Планується прийняття законів, які б дозволили державі стягувати гроші за проблемними кредитами. Це може означати, що олігарха Ігоря Коломойського чекатиме арешт активів для погашення заборгованостей за кредитами Приватбанку, які були видані ще до націоналізації.

Крім того, уряд пообіцяв скоротити частку держави у банківській системі

Енергетика

Згідно з меморандумом, ціни на газ для українців зростуть з 1 липня, а також і ціни на опалення. Адже спеціальні обов'язки будуть тривати лише до травня наступного року, а потім почнуть працювати ринкові умови.

Також споживачі зможуть змінювати постачальників для побутових потреб за полегшеною схемою.

Крім того, Україна розпочне видобування власного газу шляхом полегшення та пришвидшення отримання дозволу на розробку газових родовищ.

Ба більше, планується завершити приведення оператора ГТС «Магістральні газопроводи України» до правил ЄС.

Крім того, у меморандумі йдеться й про реалізацію земельної реформи, приватизацію підприємств на кшталт «Центренерго», автономію «Нафтогазу».

Контекст. На початку травня Україна та МВФ провели переговори щодо нової програми співпраці й переорієнтувалися на 18-місячну програму stand-by. Раніше планувалася трирічна програма розширеного фінансування EFF.

Президент України Володимир Зеленський 21 травня підписав банківський закон, який, за його словами, був останніми «дверима» на шляху до продовження співпраці України з МВФ. Міжнародний валютний фонд вже приготувався виділити Україні кредит на $5 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини