Цей день в історії. 6 лютого Україна отримала станцію в Антарктиді
6 лютого у світі відзначають Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи, та день барменів, а в Новій Зеландії – День Вайтанги. The Page нагадує, які історичні події відбулися 6 лютого в Україні та світі.
6 лютого 1840 року представники Великої Британії та вожді племен маорі у містечку Вайтангі підписали однойменний договір. Країна перейшла під протекторат британської метрополії, а маорі зберегли свої майнові й немайнові права, отримали заступництво Великої Британії та передали королівству виняткові права на купівлю у них земель. Договір Вайтангі є одним з основних конституційних документів країни.
У 1901-му у Парижі на вокзалах з'явились перші громадські телефони.
У 1935 році у продажу вперше з’явилася настільна гра «Монополія».
У 1952-му на престол Об'єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії зійшла королева Єлизавета ІІ з династії Віндзорів. Вона правила великою державою 71 рік.
6 лютого 1971 року американський астронавт Алан Шепард вийшов прогулятися по Місяцю та зіграти у гольф – точніше, вдарити по м'ячику від гольфу.
У 1985-му компанія Microsoft створила текстовий процесор Word для комп'ютерів IBM PC.
6 лютого 1996 року Британія передала свою антарктичну станцію «Фарадей» українським полярникам. На її базі створено українську станцію «Академік Вернадський». До речі, сьогодні на The Page вийшло інтерв’ю Євгена Дикого, керівника Національного антарктичного наукового центру та екскомандира батальйону «Айдар».
20 років тому, 6 лютого 2004-го, в московському метро між станціями «Автозаводська» і «Павелецька» стався потужний вибух у вагоні поїзда. Загинуло 39 людей, поранено 120. Російські спецслужби звинуватили в організації вибуху чеченських сепаратистів.
6 лютого 2023-го в Туреччині та Сирії стався потужний землетрус. Кількість загиблих під руїнами перевищила 50 тис. людей.
Сьогодні 46 років виповнюється Олені Зеленській, першій леді України.