Цей день в історії. 18 жовтня – Німецька осінь та день народження BBC

Цей день в історії. 18 жовтня – замах на Беназір Бхутто, Німецька осінь та день народження BBC

18 жовтня в ЄС відзначають Європейський День боротьби з торгівлею людьми та День паперового пакета. А у світі – Всесвітній день менопаузи, Міжнародний день жіночого щастя та День без бороди.

Також сьогодні День незалежності Азербайджану, День шоколадного кексу в США та День пошти у Польщі.

The Page розповідає, які історичні події відбувалися в Україні та світі 18 жовтня.

У 1239 році орди хана Батия увійшли до Чернігова, «град Чернигов взяша и запалиша огнем».

У 1596-му за Берестейською унією єпархії православної Київської митрополії на чолі з митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі Михайлом Рогозою приєднались до Апостольської Столиці за умов підлеглості православних Папі Римському.

У 1867 році Російська імперія продала Аляску Сполученим Штатам.

У 1892-му у США запрацювала перша комерційна телефонна лінія Чикаго — Нью-Йорк.

Сьогодні також день народження BBC: 18 жовтня 1927-го у Великій Британії створено державну радіомовну (а трохи згодом і телевізійну) компанію BBC.

У 1955 році запущено в дію Каховську ГЕС.

У 1977-му завершилась так звана Німецька осінь. Вона почалася влітку, коли бізнесмена та політичного діяча партії ХДС Ганса-Мартіна Шлейера викрали терористи з так званої Фракції Червоної Армії (RAF), а їхні союзники з Національного фронту визволення Палестини захопили військовий літак Lufthansa. Терористи вимагали звільнити 10 членів RAF з німецької в’язниці та 2 палестинців з турецької, а також $15 млн. 18 жовтня німецькі спецпризначенці штурмували літак та вбили більшість терористів. Члени RAF у в’язниці були знайдені мертвими, а викраденого Шлейера вбили у Нідерландах чи Бельгії. Наступного ранку його тіло було знайдено в автівці на півночі Франції.

У 1994-му Верховна Рада України скасувала заборону Компартії (даремно).

У 2007 році в пакистанському місті Карачі відбувся напад на кортеж колишньої прем'єр-міністерки Пакистану Беназір Бхутто. Загинули майже 140 осіб, ще понад 450 були поранені. Сама Бхутто не постраждала.

Читати на The Page