Facebook Pixel

Світова економіка. Дуже важливий тиждень на всіх фронтах

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Для когось тиждень починається надією на те, що турбулентність, яка захопила ринки з початку року, закінчиться і їхні особисті портфелі й далі зростатимуть, як і обіцяли радники з аналітиками. А для когось він починається з бажання того, щоб зниження тривало, відкриваючи нові цікаві можливості для покупок. Якщо вірити статистиці, шанси кращі в тих, хто чекає на подальше падіння. Річ у тім, що січень закінчується зниженням індексів, а, як показує статистика, невдалий перший місяць року є сигналом до того, що й увесь рік може нічим не порадувати. За останні 50 років, у разі падіння S&P 500 у січні, прибутковість індексу за підсумками року становила 6,7%, тоді як січневе зростання завершувалося прибутковістю 14,0% загалом за рік. Як буде цього року — побачимо, а поки що цього тижня на нас чекає низка подій, кожна з яких цілком може вплинути на ринок.

У середу призначено засідання OPEC+, яке пройде на тлі рекордних за останні сім років цін на нафту, що зросли багато в чому завдяки високій імовірності російської агресії проти України та небажання виробників швидко нарощувати рівні видобутку. Аналітики здебільшого схиляються до того, що на цьому засіданні картель вирішить наростити видобуток у березні на 400 тис. барелів на добу — точнісінько, як і в попередні місяці. Такий підхід відповідає стратегії OPEC+ щодо повільного нарощування виробництва після різких скорочень у розпал пандемії для недопущення падіння цін.

Хоча з огляду на те, що минулого тижня ціна на Brent перевищила $90 за барель, не можна виключати ймовірності того, що буде ухвалено рішення про незначне збільшення обсягів видобутку. Щоправда, треба визнати, що така ймовірність є досить малою з огляду на те, що учасники OPEC+ фактично не забезпечують збільшення виробництва на згадані 400 тис. барелів на добу.

Ну й на додаток у неділю, 30 січня, США та Британія оприлюднили новий пакет можливих санкцій проти Росії (у разі агресії проти України), і, зрозуміло, вони зачіпають нафтогазову галузь. Отже, наша ставка на енергетичний сектор, зроблена досить давно, як і раніше, працює, що, звісно, добре. З іншого боку, зростання цін на нафту додає проблем з інфляцією, що, звісно, погано!

Звіт про ринок праці в п'ятницю. Нові приводи для роздумів про інфляцію та масштаб заходів, яких може вжити ФРС, дасть Звіт про ринок праці за січень, який традиційно буде опублікований у п'ятницю, 4 лютого. На думку аналітиків, він може принести низку сюрпризів через поширення Omicron і пов'язаних із ним карантинів, що в комбінації з ланцюжками постачань, які погано функціонують, може негативно вплинути на процес економічного відновлення в США. Очікується, що кількість робочих місць, створених у приватному секторі, становитиме 150 тисяч, що менше, ніж у грудні. Рівень безробіття очікується на рівні 3,9%, що на 0,3% вище за допандемічні мінімуми.

На корпоративному фронті на нас чекають звіти Alphabet, Meta і Amazon, що становлять чверть капіталізації S&P 500, та безлічі інших компаній теж із дуже гучними іменами. Усі три технологічні гіганти рапортують у вівторок, 1 лютого, після закриття.

З огляду на те, що ціна акцій Amazon з початку року знизилася майже на 16%, нинішній звіт і прогнози можуть стати для компанії «моментом істини».

У Meta ситуація ненабагато краща – акції впали на 10% з початку року, і результати з прогнозами, які не дуже сподобаються аналітикам, можуть її лише посилити. Цікаво, що компанія розповість про розроблену нею гарнітуру віртуальної реальності Oculus, яка в разі успіху може дати компанії потрібний позитивний імпульс для зростання ціни на акції.

Alphabet цього року постраждала найменше – мінус «лише» 8%, і добрі новини та прогнози досить швидко можуть перемістити компанію в «зелену» зону. Отже, вівторок – важливий день, який легко може змінити або, навпаки, посилити нинішні настрої на ринку.

Ну, а наприкінці тижня починаються Олімпійські ігри в Пекіні, які обіцяють хоч якийсь геополітичний перепочинок усьому світові. І ми сподіваємося, що нічого сумного до цього часу не станеться.

Усім хорошого тижня та вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора