Facebook Pixel

Meta Марка Цукерберга отримала у Великій Британії колективний позов на понад $3 млрд

Meta отримала колективний позов на $3 млрд. Фото: pixabay.com

Meta отримала колективний позов на $3 млрд. Фото: pixabay.com

Meta Марка Цукерберга отримала у Великій Британії колективний позов від 44 млн британців на 2,3 млрд фунтів (приблизно $3,1 млрд) через звинувачення на адресу Facebook, що належить їй, про використання особистих даних користувачів.

«(Meta) експлуатує користувачів, збираючи їхні особисті дані та не виплачуючи їм належної компенсації за це. Я не думаю, що користувачі цілком усвідомлюють, наскільки несправедливою є ця угода, коли приймають умови», – наводить The Guardian слова експертки з правових питань доктора Лізи Ловдал Гормсен, яка й подала позов на компанію до Апеляційного суду Великої Британії.

У позовних документах стверджується, що Meta порушила британський закон «Про конкуренцію» 1998 року. Зазначається, що компанія надає безплатний доступ до своєї соцмережі та передає за це особисті дані користувачів рекламодавцям, отримуючи із цього більшу частину своїх доходів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Люди отримують доступ до нашої соцмережі безплатно. <...> вони самі контролюють те, якою інформацією діляться на платформах Meta і з ким», – прокоментував заяву представник Meta.

У газеті уточнили, що в рамках позову розглядається період із 1 жовтня 2015 року до 31 грудня 2019 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Розгляд справи може тривати приблизно рік. У разі його успіху розмір компенсації на одного користувача встановлюватиметься судом. Суму в розмірі 2,3 млрд було визначено як оцінку збитків, завданих користувачам.

Коментарі

Всі новини