Американський техногігант Facebook оголосив про набір 10 тис. високоспеціалізованих інженерів із країн ЄС, а саме Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Польщі, Нідерландів та Ірландії, протягом наступних п’яти років. Ці люди потрібні компанії для роботи над створенням свого віртуального світу – «метавсесвіту».
«Європа надзвичайно важлива для Facebook. Від тисяч співробітників у ЄС до мільйонів підприємств, що використовують наші програми і інструменти щодня, Європа — велика частина нашого успіху, так само як Facebook — запорука успіху європейських компаній і економіки загалом», — зазначили у своєму блозі Нік Клегг, голова відділу глобальних відносин Facebook, і Хав'єр Оліван, віцепрезидент компанії з центральних продуктів.
Нові кадри приєднаються до вже дійсної команди компанії, яка працює над проєктом, під назвою Reality Labs.
«Коли ми починаємо подорож із втілення метавсесвіту в життя, потреба у високоспеціалізованих інженерах є одним із найнагальніших пріоритетів Facebook. Ми сподіваємося на співпрацю з урядами країн ЄС, щоб знайти потрібних людей і ринки для просування вперед у межах майбутньої кампанії з набору персоналу в усьому регіоні», — заявили Клегг і Оліван.
Контекст. Свою ідею щодо створення метавсесвіту та її бачення глава Facebook розкрив у липні цього року. Його концепція передбачає створення цифрового світу, в якому люди зможуть взаємодіяти між собою за допомогою окулярів віртуальної реальності. Загальні інвестиції, яких потребуватиме проєкт в наступні 10-15 років, оцінюється в середньому в $50 млн.
В інтерв'ю The Verge Цукерберг сказав, що власний метавсесвіт компанії буде працювати на гарнітурах віртуальної реальності, а також на мобільних пристроях і ігрових консолях.
Перший крок вже зроблено. У серпні цього року Facebook повідомила про запуск застосунку Horizon Workrooms. Новинка дає змогу користувачам збиратися у віртуальному просторі та взаємодіяти в умовах, що максимально наближені до реальних.
Метавсесвіт тісно пов’язаний із технологіями віртуальної та доповненої реальності, над яким наразі працюють Apple, Google, Amazon та Microsoft.