Facebook Pixel
IT

Facebook, Instagram і WhatApp зазнали глобального шестигодинного збою

Глобальний збій у Facebook: причини й наслідки. Фото: Flickr

Глобальний збій у Facebook: причини й наслідки. Фото: Flickr

Напередодні ввечері, приблизно о 18:30, користувачі по всьому світу почали масово скаржитися на роботу Facebook, Instagram і WhatApp. Телеканал CNBC уже назвав цей збій наймасштабнішим і найтривалішим в історії компанії Марка Цукерберга з 2008 року. Тоді соцмережа не працювала цілий день, проте тоді нею користувалися лише 80 млн людей. Зараз Facebook налічує 3 млрд користувачів.

Що сталося

Команда розробників Facebook пояснила, що її платформи «лягли» через помилку, допущену під час зміни конфігурації маршрутизації. «Це порушення мережевого трафіку призвело до зупинення роботи сервісів», — йдеться в повідомленні.

Експерти та низка ЗМІ вважають, що збій міг статися через проблеми в конфігурації серверів DNS (Domain Name System).

Telegram Logo

Ситуацію ускладнило те, що працівники компанії не могли потрапити до своїх офісів, щоб взятися за розв'язання проблеми, оскільки їхні електронні перепустки не спрацьовували.

Які наслідки

Коли «лягли» Facebook, Instagram і WhatApp, користувачі почали масово переходити на інші платформи. Відтак через перевантаження певні збої та затримки з’явилися й у Telegram, Twitter і YouTube.

Засновник Facebook особисто вибачився за те, що трапилося. За кількагодинний збій він поплатився $6,1 млрд. У рейтингу Bloomberg Billionaire Index він опустився на п’яте місце ($122 млрд). Акції Facebook здешевіли на майже 4,9%.

Услід за Facebook почали падати акції й інших техногігантів: Google – на 2,1%, Apple – на 2,5%, Microsoft – на 2,1%, Twitter – на 5,8%, Amazon – на 2,9%.

Коментарі

Всі новини