Facebook Pixel

Цікаві події намічаються, або Що приховують власники технологічних гігантів

Анатолій Амелін
співзасновник «Українського інституту майбутнього»

Цікаві події намічаються, якщо скласти докупи останні новини.

Декілька останніх новин:

1. У 2022 році світова економіка вперше перевищить позначку $100 трлн. Такий прогноз МВФ. І цієї цифри буде досягнуто на два роки раніше, ніж передбачалося в попередніх прогнозах.

2. Загальний обсяг друку грошей становив $13 трлн доларів: $5,2 трлн доларів — антиковідні заходи; $4,5 трлн доларів — кількісне пом'якшення; $3 трлн доларів — на інфраструктуру.

3. Багато грошей багато угод! Глобальна активність у сфері злиття та поглинання досягне $5 трлн у 2021 році.

Обсяг злиття та поглинання у світі вперше в історії зріс на 63% і досяг рекордних $5,63 трлн до 16 грудня, легко перевершивши докризовий рекорд у $4,42 трлн, встановлений у 2007 році.

Загальний обсяг угод у США за 2021 рік майже подвоїться і становитиме $2,61 трлн. Обсяг операцій у Європі зріс на 47% до $1,26 трлн, а в Азійсько-Тихоокеанському регіоні — на 37% до $1,27 трлн.

Обсяг угод у сфері прямих інвестицій зріс більш ніж удвічі порівняно з минулим роком та становив рекордні $985,2 млрд.

4. Водночас більше половини з 481 американських IPO цього року торгуються нижче за ціну розміщення. Ці розміщення разом залучили рекордні $167 млрд, побивши показники 2020 року. І це якщо не брати до уваги ще довший список SPAC.

5. Капіталізація Apple наблизилася до рекордної позначки в $3 трлн.

6. Капіталізація ринку криптовалют у 2021 році збільшилася на $1,5 трлн до $2,3 трлн. Біткоїн подорожчав більш ніж на 60%. Водночас частка біткоїна на криптовалютному ринку різко скоротилася протягом 2021 року — із 70% на початку року до 40% до кінця року. Тільки венчурні фонди інвестували в криптовалюти та пов'язані з ними компанії близько $30 млрд.

7. Знаєте, чому вартість технологічних гігантів б'є трильйонні рекорди? Усе просто. 20 найбільших компаній витратили сотні мільярдів доларів, щоб підвищити ціну своїх акцій. Близько 53,8% активності з викупу акцій у третьому кварталі припало на 20 найбільших компаній.

Список 20 найбільших компаній очолили представники найбагатших та найвпливовіших корпорацій Америки: Apple, Alphabet, Meta, Oracle, Microsoft. Тільки ці п'ять компаній у третьому кварталі викупили своїх акцій на разючу суму в $66,7 млрд. У масштабах року активність цих п'яти компаній з викупу акцій виявиться ще дивовижнішою: $211,6 млрд сукупно.

8. А чи знаєте, хто продає ці акції?

Ілон Маск уже продав майже 12 млн акцій із 17 млн, які він обіцяв спочатку. Наразі з продажів він виручив уже $12,7 млрд.

Марк Цукерберг продавав акції Meta Platforms Inc. майже щодня цього року.

Засновники Google почали продавати акції компанії у травні, тоді ж двоє з трьох співзасновників Airbnb Inc. почали наслідувати їх приклад.

За даними аналізу угод американських мільярдерів, вони продали акцій на $42,9 млрд на початок грудня, що більш ніж удвічі перевищує показник $20,2 млрд за весь 2020 рік.

Які висновки напрошуються?

Світова фінансова система починає все більше нагадувати одну велику бульбашку, спричинену трильйонами нових грошей, влитих в економіку.

Активно зростають ринки IPO та SPAC.

Зростає ринок криптовалют.

Зростає капіталізація найбільших компаній, але...

Їхні власники щось знають і тихенько зливають акції.

Але я ні на що не натякаю.

Читайте, робіть висновки, нікому не говоріть і готуйтеся до веселого 2022 року!

Текст опубліковано за згодою автора.

Оригінал

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора