Новинне тло тижня з 27 грудня по 2 січня буде помірним, сконцентрованим навколо економічних очікувань і прогнозів на 2022 рік. Проте змінити динаміку ціни на золото або на індекси США, або на основні світові валюти в короткостроковій перспективі цього тижня прогнози не зможуть.
Зараз буде піковий період публікацій рейтинговими й аналітичними агенціями своїх оцінок на майбутні 12 місяців. Люди у святковий період мають час для прочитання найгучніших статей і бажання обговорювати їх у колі близьких. Водночас чекати, що новини позначаться на інвестиційних настроях у світі, не доводиться. Будь-які повідомлення, дії на ринку будуть вагомими в другій половині січня, коли відновиться сезон ділової активності. І насправді – не в усьому світі. Для більшості розвинених країн зараз період тонкого ринку, і після нового року активність поступово повертатиметься. Для України період помірної ділової активності триває з 20-х чисел грудня, коли західний світ відзначає Різдво, до 17 січня, коли закінчується святкування Старого Нового Року.
Серед важливих історій кінця року варто пам'ятати про критичну ситуацію на ринку енергоресурсів, потенційну ескалацію конфлікту між Росією та Україною, невизначеність впливу коронавірусу на економіку світу в 2022 році. Це три показники, які є вагомими не лише для України, а й для світу.
Вже зараз, на початку тижня, нафта подешевшала на тлі знервованості у світі з приводу швидкого поширення варіанта вірусу «Омікрон» і зміцнення долара. Нафта Brent торгується зі зниженням на 0,2%. Акції West Texas Intermediate, які не торгувалися у п'ятницю через вихідні в США, впали. Підвищення курсу долара знизило привабливість таких товарів, як нафта, які оцінюються в національній валюті. Можна сказати, що до кінця тижня збережеться тенденція до нервозності, але не факт, що ціни будуть падати. Період тонкого ринку відомий тим, що будь-якої миті незначна купівля може різко змінити напрямок ціни, хоч і ненадовго.

Для гривні в країні час зараз сприятливий, оскільки перевищення пропозиції над попитом на валюту спричинить коливання курсу продажу долара США в діапазоні 27,2 — 27,4 грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також