Facebook Pixel

Прогноз ринку. Після Нового року гривня падатиме

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло тижня, що розпочався 6 грудня, буде сконцентровано навколо ідеї про те, що новий штам коронавірусу стане завершенням пандемії у світі. Якщо авторитетні представники медичного сектору не спростовуватимуть цю інформацію в медійному просторі, то на фондовому ринку США, на крипторинку, а також на ринку металів можна очікувати масштабної фіксації прибутку. Це означає, що через зменшення ризиків ціни знизяться, й інвестори під кінець року переглядатимуть свої стратегії на 2022 рік з огляду на відсутність ризиків. Гривня припинить падіння.

Nasdaq, S&P 500, DGI, золото та срібло, провідні криптовалюти – усі отримають корекцію вниз від 23 до 38% від рівня цін станом на 6 грудня.

Гривня в Україні в період із 6 грудня коливатиметься в межах 27,3 — 27,7 грн за долар США. На тлі новин про штам «Омікрон» різких девальваційних стрибків не чекаємо. Крім того, у період напередодні свят девальваційні стрибки зазвичай не відбуваються. На падіння гривні варто чекати вже після Нового року, з другої половини січня.

Зазначимо, що стратегічні зміни настроїв інвесторів у всьому світі в грудні є очевидними, проте зазвичай вони формуються на підставі фактичних даних щодо темпів зростання економіки світу. А зараз ми маємо тримати у фокусі прогнози щодо поширення COVID та ступеня впливу нового штаму.

Варіант коронавірусу «Омікрон» поширився «завдяки» двом повністю вакцинованим мандрівникам через коридор карантинного готелю в Гонконзі. Це пояснює те, чому штам коронавірусу, який сильно мутував, нервує органи охорони здоров'я. «Омікрон» із безпрецедентною кількістю мутацій у шиповому протеїні спричинив побоювання, що може вислизнути з-під захисту, індукованого вакциною, посилити зростання кількості випадків захворювання на COVID і зірвати зусилля щодо відновлення економіки. Майже 450 вчених по всьому світу розпочали термінові дослідження, щоб зрозуміти, наскільки мутації «Омікрону» можуть вплинути на ефективність вакцин.

Статистичні показники є менш важливими. І все-таки цього тижня варто звернути увагу на уточнений ВВП єврозони за третій квартал і ставку ЦБ Австралії 7 грудня. А вже 8 грудня президентка ЄЦБ Крістін Лагард відкриє щорічну конференцію Європейської ради щодо системних ризиків. У п'ятницю, 10 грудня, США опублікують дані про зміну інфляції за листопад і попередній індекс споживчих настроїв від університету Мічигану за грудень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора