Facebook Pixel

Світова економіка: інфляція та Оmicron правлять бал

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Основними темами тижня стануть інфляція і Omicron, якщо ще щось не звалиться несподівано, неначе сніг на голову. Цікаво, що інфляція та вірус, хоч як би дивно це не звучало, натепер ідуть в одній упряжці. Адже саме вони – головні чинники, що впливають на позицію ФРС і рішення, які Комітет із монетарної політики (FOMC) ухвалюватиме наступного тижня.

Щодо вірусу, то, за інформацією, що є наразі, швидкість поширення Omicron вища, ніж наявних штамів. Водночас новий варіант вірусу може бути не такий смертельно небезпечний, як попередні. Ця теорія добре вписується в історичну модель еволюції вірусу. На думку аналітиків JP Morgan, Omicron може стати початком кінця пандемії, а отже, позитивним чинником для фінансових ринків. Якщо фінансові ринки повірять у такий сценарій, то, на думку аналітиків, нещодавні розпродажі в сегментах, пов'язаних із постковидним відновленням економіки, а саме в циклічному та сировинному секторах, можуть стати гарною можливістю для інвестицій. Впевнений, що протягом тижня з'явиться більше інформації про властивості Omicron і буде простіше аналізувати його можливий вплив на майбутнє ринків.

Головної події тижня – даних про зростання роздрібних цін (CPI) – доведеться чекати до п'ятниці, 10 грудня. Очікується, що споживча інфляція досягне 6,7%, що може стати найвищим показником із 1982 року. Ринок завжди з цікавістю чекає на дані про CPI, але цього разу вони набувають особливої значущості. Адже це останній із найбільш важливих макроекономічних показників, які будуть оголошені до того, як ФРС збереться на останнє засідання цього року, 14 – 15 грудня, щоб вирішити, чи посилюватиме подальшу монетарну політику. Взагалі-то під час ухвалення рішень ФРС більше орієнтується на базовий РСЕ (індекс персональних витрат), але цього разу, я впевнений, традиційному CPI буде приділено максимум уваги.

З важливих корпоративних новин: на нас чекають кілька звітів про результати за третій квартал, а також цього тижня закінчується так званий спокійний період для Rivian Automotive, коли протягом 25 днів після IPO інвестиційні банки не мають права друкувати будь-які дослідження про інвестиційну привабливість компаній. Поки що акції Rivian впали більш ніж на 40% порівняно з максимумом, досягнутим у перший тиждень після IPO. І якщо дослідницькі звіти про компанію будуть негативні, це вплине не тільки на ціну її акцій, а й на всю електромобільну галузь. Ну а загалом, як самі бачите, останнім часом турбулентності додалося. І традиційне «ралі Санта Клауса», схоже, відкладається до кращих часів. Може, після засідання ФРС?

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

------

А для новачків пропоную освітній семінар «Надійні інвестиції для початківців», який складається з чотирьох двогодинних сесій і проходитиме онлайн 14, 16, 21 та 23 грудня.

kompan-foto.jpg
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора