Facebook Pixel

Армія жінок-трейдерів, холодна війна та занепад Facebook – шок-передбачення на 2022 рік від Saxo Bank

Данський інвестиційний банк Saxo Bank оприлюднив свій традиційний, уже 19-й за рахунком, шок-прогноз на прийдешній рік. Фінустанова щороку публікує перелік малоймовірних подій («чорних лебедів»), які, якщо все-таки стануться, матимуть неабиякий вплив на світову економіку та політику.

Згідно з прогнозом, розміщеним на сайті банку, світ у 2022 році чекає революція. Аналітики Saxo Bank мають на увазі не повалення державного ладу або влади в якихось країнах, а прагнення до змін, відмову від стійких парадигм і перехід до змін у мисленні та поведінці.

Quote«У 2022 році, ймовірно, буде набагато більше волатильності, оскільки революційні рухи активізуються, кидаючи виклик статус-кво, поки ми наосліп просуватимемося до нової парадигми. Деякі із цих рухів призведуть до позитивних зрушень, деякі — навпаки», — наголосив директор з інвестицій Saxo Bank Стін Якобсен.

Енергетика

За прогнозом, світ буде змушений тимчасово відмовитися від запланованого «зеленого» переходу й відтермінувати відмову від викопного палива.

Quote«Політики зроблять несподіваний суперечливий крок у 2022 році, тимчасово послабивши екологічні обмеження на нові інвестиції у видобуток сирої нафти та природного газу… План дасть змогу обмежити ризик соціальних хвилювань, спричинених зростанням цін на харчові продукти та енергоносії», — зазначається в прогнозі.

Занепад Facebook

Аналітики банку попереджають про відтік молоді з популярної соцмережі. Причиною стане невдоволеність захистом їхніх особистих даних. Основними клієнтами Facebook залишаться «бумери». З огляду на такий стан речей Марк Цукерберг ще активніше створюватиме свій «метавсесвіт» і намагатиметься отримати у свою власність TikTok або Snapchat.

Повстання жінок-трейдерів

У Saxo Bank передрікають, що жінки-інвесторки, натхненні подіями на Reddit, почнуть атакувати компанії, які не забезпечують гендерну рівність, і купуватимуть папери тих, хто цих стандартів дотримується. Рух жінок-трейдерів широко підтримуватимуть політики.

Холодна війна

Аналітики пророкують на 2022 рік початок нової холодної війни. У їхньому прогнозі зазначається, що світ вступить в активну фазу гонки гіперзвукового озброєння (основними суперниками стануть США та Китай, однак «жодна країна не захоче відчувати себе такою, що відстає»).

Які ще шок-прогнози на 2022 рік представив Saxo Bank:

  • поява в Євросоюзі суперфонду, спрямованого на кліматичний перехід і посилення обороноздатності блоку;
  • рецесія в США, яку спричинить політична криза через проміжні вибори до Конгресу;
  • вчені зроблять прорив і навчаться «редагувати» ДНК людини. Це продовжить тривалість життя людей (на 25 років) і позбавить їх численних проблем зі здоров'ям, що потягне за собою нові проблеми, пов’язані з перенаселенням;
  • падіння доходів стримінгових сервісів через перехід музикантів на продаж своїх творів через NFT-токени;
  • Індія приєднається до Ради співробітництва країн Перської затоки як член без права голосу.

Контекст. У попередньому прогнозі на 2021 рік Saxo Bank пророкував, що Amazon «купить» Кіпр, ціна на срібло зросте завдяки попиту на сонячні батареї, а на ринок капіталу вийде цифровий юань.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉