Світ вступив у нову фазу суперництва – гонка озброєнь прискорилася до гіперзвуку. Тепер і КНДР приєдналася до дуже обмеженого клубу країн, які займаються створенням новітніх збройових систем. Сьогодні країна вперше здійснила випробувальний запуск власної гіперзвукової ракети «Хвасон-8». Офіційне північнокорейське інформагентство (KCNA) назвало тест успішним, пише Reuters.
У повідомленні вказано, що ракета досягла своїх технічних цілей і здатна збільшити обороноздатність країни. Лідер КНДР Кім Чен Ин запуск не інспектував, хоча зазвичай такі заходи він відвідує особисто.
Додатково. Напередодні стало відомо про випробування гіперзвукової ракети HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept) Сполученими Штатами. В Пентагоні прозвітували про її успіх. Ракеті, яку розробила корпорація Raytheon Technologies, вдалося продемонструвати всі очікувані показники. Швидкість польоту склала 5 Махів (6,2 тис. км/год).
Взимку цього року Міноборони США представило стратегію розвитку гіперзвукової зброї. Вона передбачає створення ударної зброї (морського, повітряного та наземного базування), створення системи захисту від гіперзвукової зброї противника та розробку платформ багаторазового застосування (зокрема двоступеневих двигунів для виведення носіїв у космос). В американському держбюджеті на 2021 рік було виділено $130 млн агентству протиракетної оборони США на створення угруповання супутників для виявлення гіперзвукових ракет.

Переможцем у «гіперзвуковій» гонці наразі є Росія. У 2017 році РФ взяла на озброєння гіперзвуковий ракетний комплекс «Кинджал». У 2019 році росЗМІ повідомили, що на бойове чергування заступив гіперзвуковий комплекс «Авангард» (представляє собою високоефективну балістичну ракету з гіперзвуковим планувальним крилатим блоком, швидкість якого перевищує 20 Махів). У 2020 році кілька російських видань повідомили про початок роботи над новим ракетним комплексом із відносно невеликою гіперзвуковою двоступеневою ракетою з прямоточним гіперзвуковим повітряно-реактивним двигуном на маршевому ступені «Клевок-Д2». Влітку цього року росЗМІ повідомили, що корабель «Адмірал Головко» ВМФ РФ стане першим судном, оснащеним гіперзвуковими крилатими ракетами «Циркон».
Над розробкою гіперзвукової зброї працюють також Франція та Австралія.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також