Facebook Pixel

США та Великобританію накрила рекордна інфляція

Червневе зростання цін у США становило 5,4% рік до року, що є рекордом за 13 років. Ціни на газ зросли на 45,1%, на продукти харчування — на 2,4%.

Як повідомляє CNN, сплеск інфляції обумовлюють такі причини:

  • підвищення цін на бензин внаслідок падіння попиту на нього через пандемію. Ціни на газ зросли на 45,1% порівняно з попереднім роком;
  • ціни на продукти харчування за останні 12 місяців підвищилися на 2,4%. Водночас вечері в ресторанах подорожчали на 4,2%, оскільки багатьом закладам доводиться відновлюватися після закриття під час локдауну;
  • ціни на старі машини зросли на рекордні за останні 70 років 10,5%. Ціни на нові автомобілі — на 5,3%. Причина: прокатні сервіси, щоб вижити під час пандемії, розпродали велику частину авто, і людям не вистачає машин для оренди.

У Федеральній резервній системі США (ФРС) повторюють наче мантру, що це тимчасове явище і ціни повернуться до нормального рівня, оскільки економіка впала в рецесію. Але «яструбів», прихильників підвищення облікової ставки для стримування зростання цін, все більше. Хоча ФРС нещодавно заявила, що сподівається зберегти чинні ставки до 2023 року.

Telegram Logo

Інфляція у Великобританії прискорилася до трирічного максимуму

У червні індекс споживчих цін у Великобританії зріс до 2,5% рік до року; це рекорд із 2018 року, пише Bloomberg. Місяцем раніше він становив 2,1%, також перевищивши максимум за майже два роки.

Як зазначає агентство, зростання інфляції великою мірою обумовлене підвищенням цін на їжу, старі авто, одяг тощо. Найбільше подорожчало паливо (на 20,3%, це найвищий показник за понад 10 років).

Такий стрибок зміцнить експертну думку щодо того, що Банк Англії підвищить процентну ставку наступного року. Нині базова ставка зберігається на рівні 0,1%. Регулятор прогнозував, що інфляція (0,2% в серпні минулого року) перевищить 3%, але припускав, що тиск буде тимчасовий.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини