Попереду на нас чекає короткий тиждень, адже сьогодні ринки закриті з нагоди Дня праці, який, напевно, буде широко відзначений 8,4% американців, які отримали офіційний статус безробітних.
Нічого доленосного цього тижня на нас начебто не чекає, але саме ось у такі тихі спокійні тижні, коли нічого не віщує бурі, вона і трапляється.
Ні, це не прогноз, імовірніше, роздуми вголос, навіяні розпродажем наприкінці минулого тижня. Жодних жахливих новин, жодних формальних приводів для падіння, а ринки в червоному...
З очікуваних подій цього тижня: трохи макроекономічних даних, трішки корпоративних результатів і, мабуть, найцікавіше — закінчення канікул в американських законодавців. А тепер про все по черзі...
Інфляція повертається. У четвер і п'ятницю буде оголошено дані щодо інфляції. На тлі поступового відновлення економіки та значних фінансових ін'єкцій очікується, що в серпні споживча інфляція зросте на 0,3%, трохи сповільнившись проти попереднього місяця.
Зростання базової інфляції, що не враховує ціни на їжу та бензин, очікується на рівні 0,6%, як і в липні, а це, нагадаємо, найбільший стрибок щомісячної інфляції за останні тридцять років.
У річному вимірі базова інфляція складе 1,6%, що може стати найвищим показником за останні п'ять місяців, хоча це, як і раніше, істотно нижче за цільовий показник ФРС.
Корпоративні результати цього тижня оголосять Slack і Peloton. Перша надає такі популярні під час карантину комунікаційні послуги, друга виробляє велосипедні тренажери й організовує дистанційні фізкультурні тренування для тих, хто, сидячи в чотирьох стінах, хоче залишатися в гарній або хоча б якійсь спортивній формі.
Ще рік тому ці імена були відомі лише невеликому колу людей, але завдяки пандемії вони стали зірками й тепер займають провідні позиції в списках компаній, які великі банки рекомендують інвесторам.
Також цього тижня оголосить результати Lululemon, яка виробляє товари для занять йогою та якимось загадковим чином вміє переконувати людей, що лосини за $200 зроблять вас стрункішими і гнучкішими набагато швидше, ніж такі ж від Nike або Adidas, але за $20.
Останні місяці стали для цих компаній моментом феноменального успіху, і тепер важливо, чи зуміють вони його утримати.
Американські законодавці повертаються на роботу у вівторок після канікул, а ближче до кінця тижня розпочнуть голосування.
Як ви пам'ятаєте, на початку серпня, до відпустки, їм так і не вдалося досягти компромісу щодо розмірів нового пакету допомоги американським малозабезпеченим.
Різниця в апетитах щедрих демократів і дбайливих республіканців становила кілька трильйонів доларів, і жодна зі сторін не поспішала йти на поступки.
Подивимося, як підуть справи після відпустки і якими будуть нові вливання в економіку. Від цього багато в чому залежить подальша поведінка долара, золота та ринків цінних паперів.
Хоча надій на миттєве ухвалення рішення про допомогу небагато. За чутками, уряд і Конгрес США навіть вирішили виокремити питання щодо виділення коштів, які необхідні для підтримання безперебійної роботи урядових установ, в самостійне провадження, щоби питання фінансування уряду не було пов'язане з рішенням щодо допомоги малозабезпеченим американцям.
Чого чекати? Із запланованого, мабуть, це все, але найцікавіше, на мій погляд — чи триватиме розпродаж, що розпочався наприкінці минулого тижня.
Якщо аналізувати з погляду фундаментальних показників, то причин для корекції більш ніж достатньо, але, як ми вже не раз бачили, коли до справи долучаються людські емоції, раціоналізм кудись зникає...
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора