Facebook Pixel

У МВФ закликали відмовитися забороняти криптовалюти

Проте не за добротою душевною, на думку МВФ, державам слід запроваджувати регуляторні механізми криптовалют, оскільки у разі їхньої заборони влада повністю втратить контроль над ринком цифрових активів.

Про це заявила головний економіст МВФ Гіта Гопінат на конференції Національної ради прикладних економічних досліджень (NCEAR).

Гопінат наголосила, що повністю заборонити криптовалюти неможливо через їхню децентралізацію. Користувачі криптовалют використовують децентралізовані інструменти, які не підпорядковуються законодавчим нормам та правилам жодної держави.

«Багато бірж є офшорними і не підпорядковуються нормам конкретної країни», — зазначила головний економіст МВФ.

На початку грудня 2021 року в МВФ повідомили, що Гіта Гопінат обійме посаду першого заступника директора-розпорядника Джеффрі Окамото. Вона стане першою жінкою, яка зайняла цю посаду.

Фонд відстоює інтереси традиційних фінансових систем, тому не дивно, що бюрократи МВФ постійно піддають нападам децентралізовані фінанси. МВФ уже не вперше закликає до регулювання криптовалютної сфери, проте інструментарій у держав вкрай обмежений.

Зокрема, Фонд закликав владу Сальвадора відмовитися від використання біткоїну на державному рівні. Ця держава Центральної Америки стала першою в історії, яка визнала біткоін легальним платіжним засобом.

Нагадаємо, що в Україні децентралізовані фінанси регулюються законом «Про віртуальні активи». Також Верховна Рада України ухвалила закон «Про платіжні послуги», який містить загальні засади випуску цифрової валюти (CBDC) НБУ – цифрової гривні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉