Facebook Pixel

В Україні введуть податок на операції з криптовалютами. Якою буде податкова ставка

В Україні підготували проєкт змін до Податкового кодексу, покликаний врегулювати оподаткування операцій із віртуальними активами (криптовалютами).

Згідно з документом, який є в розпорядженні The Page, об'єктом оподаткування може бути тільки прибуток, отриманий від продажу віртуальних активів або іншої форми їх відчуження:

  • для юридичних осіб, постачальників послуг, ставка встановлена на рівні 5%. Ставка дійсна за умови, що в компанії немає інших доходів, крім доходів від діяльності, пов'язаної зі сферою віртуальних активів;
  • для фізосіб ставка становитиме 5% плюс додатковий військовий збір в 1,5%. Разом це буде 6,5%.

«Моя думка, що це круто! Зрозуміло, просто і нормальний відсоток. Прибуток. Не обіг, а саме прибуток! Чекаємо на ухвалення змін. Це крутіше за будь-яку амністію капіталів. Скільки вивів, стільки й заплатив. Решта зберігається без податків, у крипті», — прокоментував Михайло Чобанян, засновник кріптобіржі KUNA.io.

Telegram Logo

Проєкт також визначає особливості оподаткування операцій із віртуальними активами, декларування доходів і порядок сплати податків. Згідно з ним, об'єкт оподаткування — це прибуток, отриманий від продажу ВА або їх іншого відчуження.

Документи подані на ознайомлення депутатам. Законопроєкт планують зареєструвати наступного тижня після того, як його підтримає 50 депутатів. Про це ForkLog повідомили в міжфракційному об'єднанні народних депутатів Blockchain4Ukraine.

Відзначимо, що без ухвалення змін до Податкового кодексу не набере чинності раніше ухвалений закон «Про віртуальні активи».

Коментарі

Всі новини