Міжнародний валютний фонд вважає, що використання високоволатильного активу, такого як біткоїн, як платіжний засіб небезпечне для споживачів, фінансової цілісності та стабільності Сальвадора. Про це повідомляється у звіті організації.
Автори звіту рекомендували уряду Сальвадора посилити регулювання криптовалюти, а також звузити сферу дії закону про легалізацію біткоїна.
«Необхідно негайно запровадити жорсткіше регулювання та нагляд за платіжною екосистемою з метою захисту споживачів, боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, а також управління ризиками», — сказано в документі.
Президент Сальвадора Наїб Букеле висловив незгоду з думкою експертів МВФ щодо легалізації біткоїна, але назвав звіт організації «цікавим».
Контекст. У вересні в Сальвадорі набрав чинності закон, що наділяє біткоїн статусом законного платіжного засобу. Легалізувати криптовалюту запропонував президент Наїб Букеле. Він вважає, що такий крок допоможе громадянам країни, які мешкають за її межами, здійснювати перекази своїм сім'ям. У червні Світовий банк заявив, що не може допомогти владі Сальвадора з впровадженням біткоїнів через вплив майнінгу криптовалют на довкілля та проблеми з прозорістю.
Влітку МВФ вже попереджав Сальвадор про ризики, пов'язані з легалізацією біткоїна та використанням криптовалюти як платіжного засобу.
21 листопада влада Сальвадора анонсувала створення першого у світі криптовалютного міста «Bitcoin City».
На балансі державного біткоїн-фонду Сальвадора наразі перебуває 1120 BTC. Частину прибутку від операцій із першою криптовалютою країна використовує для фінансування будівництва 20 сучасних шкіл і ветеринарної клініки.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки