Facebook Pixel

Тепер офіційно. Сальвадор першим у світі легалізував біткоїн

Сальвадор — невелика країна з населенням трохи більш як 6,4 млн людей — став першою у світі державою, у якій біткоїн відсьогодні використовується як офіційний платіжний засіб нарівні з доларом США. Прибічники цієї ініціативи говорять, що це знизить комісійні витрати під час переказу коштів трудовими мігрантами з-за кордону на мільярди доларів. Водночас критики заявляють, що легалізація криптовалюти може посприяти відмиванню грошей.

Що зміниться?

Як пише Reuters, закон зобов'язує населення Сальвадору приймати біткоїни до оплати, дозволяє встановлювати ціни в криптовалюті та сплачувати в ній податки. Обмін біткоїнів не обкладатиметься податком на приріст капіталу, крім того, у будь-який момент цифрову валюту можна буде обміняти на долари США за ринковим курсом.

Щоб використовувати біткоїн, сальвадорці мають завантажити віртуальний гаманець під назвою Chivo Wallet. За допомогою цієї програми громадяни зможуть знімати долари у 200 спеціальних банкоматах («точках Chivo»), встановлених урядом по всій країні. Крім того, ті, хто встановить цей застосунок на свій мобільний телефон, отримають бонус, еквівалентний $30 у біткоїнах, які не можна конвертувати в долари.

Фото: www.cointribune.com

Фото: www.cointribune.com

Окрім криптоматів у країні діятимуть 50 спеціальних відділень, у яких дозволять знімати та вносити гроші, які будуть потрібні для транзакцій із біткоїнами. Усі ці операції відбуватимуться без комісійних зборів. За підрахунками, це дасть змогу сальвадорцям заощадити $400 млн на рік за отримання грошових переказів з-за кордону.

У законі також зазначається, що обмінний курс між цими двома валютами «вільно встановлюватиметься ринком».

Що про це думають сальвадорці?

Кілька опитувань, опублікованих останніми тижнями, показують, що населення здебільшого негативно оцінює легалізацію біткоїна. За даними Університетського інституту громадської думки Центральноамериканського університету, 66,7% населення вважають, що цей закон має бути скасовано. 78,3% громадян заявили, що вони не зацікавлені в завантаженні Chivo Wallet, а 71,2% наголосили, що вважають за краще використовувати долар США.

Видання Euronews повідомляє, що в останні тижні сотні людей протестували проти закону про біткоїн у столиці Сан-Сальвадорі. Демонстранти, з-поміж яких робітники, ветерани та пенсіонери, висловлювали стурбованість щодо використання криптовалюти, особливо якщо в майбутньому вона використовуватиметься для виплати пенсій і допомоги замість долара.

Опитування також показали: більшість сальвадорців переконані, що від легалізації біткоїна виграють винятково багатії, іноземні інвестори, уряд і керівники бізнесу.

Контекст. Рішення про визнання біткоїна валютою в червні ухвалив парламент Сальвадору.

Слідом за Сальвадором легалізувати криптовалюту вирішила й Куба.

Зацікавленість біткоїном висловив і президент Аргентини Альберто Фернандес. Глава держави підтримав легалізацію криптовалют, а також схвалив створення цифрової валюти Центробанку країни (CBDC). Однак глава місцевого ЦБ виступив проти таких ініціатив.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉