Facebook Pixel

Сальвадор випустить облігації на $1 млрд для розвитку майнінгу на вулкані

Сальвадор випустить облігації для розвитку майнінгу на вулкані. Фото: twitter / Blockstream

Сальвадор випустить облігації для розвитку майнінгу на вулкані. Фото: twitter / Blockstream

Уряд Сальвадора залучить $1 млрд, випустивши облігації, 50% яких спрямують на розвиток майнінгу біткоїна на геотермальній вулканічній енергії, інші 50% — на його придбання в держрезерви.

Угода щодо розміщення біткоїн-облігацій укладена з Blockstream та iFinex, материнською компанією Bitfinex і Tether, повідомляє компанія.

«Ми вели переговори із Сальвадором протягом багатьох місяців і доклали багато зусиль для розроблення та моделювання облігацій. Ми вважаємо, що пропозиція облігацій буде приваблива широкому колу інвесторів, насамперед криптовалютних; осіб, які шукають можливість отримати прибуток; ходлерів і звичайних людей. Інструмент здатний прискорити гіпербіткоїнізацію та сприяти з'явленню нової фінансової системи на основі біткоїна», — ідеться в заяві Blockstream.

Telegram Logo

Обробленням випуску займеться платформа для торгівлі токенізованими акціями Bitfinex Securities. Вона також допоможе уряду Сальвадора розробити нормативну базу для цифрових фінансових інструментів на основі блокчейну.

У Blockstream зазначили, що з'явлення нормативної бази «може прокласти шлях» іншим токенам, випущеним у Liquid Network, на кшталт Blockstream Mining Note (BMN) або Exordium (EXO).

Майнінг на вулкані

Раніше президент Сальвадора Наїб Букеле оголосив про початок будівництва Біткоїн-Сіті (Bitcoin City) уздовж затоки Фонсека. Для забезпечення міста енергією біля вулкана, що розташований у регіоні, зведуть геотермальну електростанцію. Її потужності також використовуватимуть для майнінгу біткоїна.

Передбачається, що Біткоїн-Сіті стане повноцінним мегаполісом із житловими та діловими кварталами, ресторанами, аеропортом, морським портом і залізничним вокзалом. Місто визнають особливою економічною зоною, в якій не стягуються податки на дохід, майно, приріст капіталу та заробітну плату.

Сальвадор витрачає біткоїни на соціалку

У жовтні державний біткоїн-фонд Сальвадору придбав додаткові 420 BTC. На балансі структури нині перебуває 1120 BTC.

Частину прибутку від операцій із першою криптовалютою країна використовує для фінансування будівництва 20 сучасних шкіл і ветеринарної клініки.

Коментарі

Всі новини