Facebook Pixel

У мережі Bitcoin вийшла нова версія клієнта для підтримки поновлення Taproot

У мережі біткоіна відбувся реліз Bitcoin Core 22.0 напередодні виходу оновлення Taproot для посилення конфіденційності і масштабування мережі.

Біткоін-розробники представили версію Bitcoin Core 22.0. Серед ключових змін — підтримка Taproot, реалізація графічного інтерфейсу для роботи з апаратними гаманцями, інтеграція I2P (Invisible Internet Project) для анонімного підключення нод до мережі (аналог Tor).

Також було збільшено максимальну кількість ключів для мультісіг-гаманців з 16 до 20 і почали роботу з пакетною ретрансляцією транзакцій між нодамі.

Роботу над клієнтом вели близько 100 осіб протягом приблизно восьми місяців.

Розробники вперше вирішили відмовитися від нуля на початку найменування версії (22.0, а не 0.22.0 відповідно до старого шаблону).

Запуск підтримки Taproot

У реліз Bitcoin Core 0.21.1 вже була включена активаційна логіка для Taproot. Bitcoin Core 22.0 став першим великим релізом з підтримкою самого оновлення. Taproot вважається найбільшим після активації Segregated Witness в 2017 році.

«Цілком очевидно, що Bitcoin Core 22.0 буде здійснювати повну валідацію нових правил Taproot. З моменту активації поновлення в листопаді всі Taproot-транзакції будуть перевірятися відповідно до нових правил протоколу», — зазначив журналіст Аарон ван Вірдум.

Підтримка приватності

Щоб приховувати IP-адреси при підключенні нод, Bitcoin Core раніше використовували мережу Tor. Тепер з'явилася своє рішення для захисту приватності.

Invisible Internet Project (I2P) — децентралізована пірінгова мережа. Вона є оверлейною, стійкою (відключення вузла не вплине на функціонування мережі) і анонімною. При передачі даних між вузлами мережі застосовується шифрування.

Покращена підтримка апаратних гаманців

Bitcoin Core реалізувала підтримку апаратних гаманців в версії 0.18.0, що вийшла кілька років тому. Однак реалізовано це було через інтерфейс командного рядка.

Починаючи з версії 0.20.0, з'явився графічний інтерфейс (GUI). Але деякі додаткові дії при підписанні транзакцій користувачам як і раніше доводилося здійснювати з командного рядка.

Bitcoin Core 22.0 став першим релізом популярного клієнта з повною GUI-підтримкою апаратних гаманців. Тепер можна без зусиль пов'язувати ПО з пристроями від Ledger, Trezor, BitBox, KeepKey і Coldcard.

Попередній реліз Bitcoin Core (v 0.21.0) відбувся в січні 2021 року. У ньому була додана підтримка V3-адрес Tor Network, дескрипторних гаманців, виправлені помилки і покращена продуктивність.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉