Як керувати командою під час війни: безпека, підтримка і комунікація

керівник управління з персоналу та корпоративної культури «Сентравіс»

Фокус на безпеці людей, бажання підтримати їх і відкрита розмова про всі виклики — основа політики HR

Триває 10-й місяць війни. За цей час ми зробили багато висновків, багато чого навчилися, але найголовніше – ми продовжуємо працювати, тут, у Нікополі – місті, яке з липня щодня обстрілює російська армія.

Все, що ми робимо зараз, у таких важких умовах – заслуга команди! Але для того, щоб створити команду, потрібно докласти багато зусиль.

До 24 лютого ми вкладали кошти та ресурси у навчання, внутрішню комунікацію, однак початок повномасштабної війни багато що змінив. Від чогось ми відмовилися, а на чомусь, навпаки, сфокусувалися більше.

Розповім про наші пріоритети і те, як вони допомагають зміцнити команду.

Безпека і життя

Людське життя має безумовну цінність. Коли розпочалося широкомасштабне вторгнення, одразу подбали про безпеку своїх співробітників та їхніх сімей. Усі, хто хотів, переїхали у безпечніші регіони або за кордон. Якщо була можливість, продовжили роботу у дистанційному режимі.

З березня по липень вдалося попрацювати без обстрілів

У березні ми відновили виробництво. У той час у Нікополі можна було працювати без загрози обстрілів. Але у липні ситуація змінилася.

Читайте також: Виклики перед HRами в країнах Східної Європи

Мабуть, ви багато разів читали, як росіяни намагаються залякати нікопольчан нічними обстрілами міста і району. Однак агресор не знає характеру трубників та металургів. Порадилися з командою і вирішили працювати далі, одночасно зменшивши ризики для людей. Знайшли житло за межами міста і допомогли працівникам з виїздом на час обстрілів. Також подбали про додаткові засоби захисту у цехах.

Звісно, в умовах війни не може бути жодних гарантій. Проте думати про безпеку команди потрібно 24/7, це пріоритет.

Підтримка

Людина значну частину свого життя проводить у колективі на роботі. Натомість хоче отримати можливості для самореалізації та підтримку тоді, коли це потрібно.

Працівники нічних змін отримують подвійну оплату

Ми це чудово розуміємо. Після 24 лютого компанія зберегла зарплату (на рівні 80-100%) та робочі місця. Влітку та восени ми повернулися до 100% посадових окладів. А працівникам нічних змін почали нараховувати оплату в подвійному розмірі.

Також намагаємося максимально йти назустріч і допомагати у вирішенні життєвих потреб. Зараз у нас нерівномірний графік роботи, тож збільшили витрати на логістику і допомагаємо працівникам добиратися з дому на роботу та назад.

Окрема увага нашим захисникам. На початку широкомасштабної війни багато наших працівників стали на захист Батьківщини. Усім допомагали з купівлею засобів захисту та амуніції. З усіма регулярно підтримуємо зв’язок, переживаємо і вболіваємо за них.

Крім того, восени започаткували програму підтримку працівників, чиє житло постраждало від обстрілів. Наразі каталогізуємо пошкодження. Хочемо допомогти працівникам в незалежності від ступеня тяжкості руйнувань – від заміни вікон до надання окремого житла.

Відкритість і комунікація

Під час війни ще раз переконалися, наскільки важливо, щоб команда розуміла, куди ми прямуємо, чому ухвалюються ті чи інші рішення, попередньо порадившись з тими, кого стосується те чи інше питання. Це допомагає відчути себе часткою колективу, часткою чогось великого і міцного – команди.

Читайте також: 39% українців втратили роботу через війну — опитування групи «Рейтинг»

Виникло важливе питання – генеральний директор, начальник виробництва або керівники підрозділів записують відео для внутрішнього чату, відповідають на запитання в цеху, пояснюють лінійним керівникам, запитують їхню думку, радяться.

Ми працюємо за принципом мурашника, команди команд. Довіряємо своїм людям і просимо бути ініціативними.

Не скажу, що все завжди йде гладко і у нас зовсім немає проблем у комунікації. Але компанія розуміє, куди йти і на що варто орієнтуватися. Врешті-решт, всі хиби надто централізованих і невмотивованих підрозділів демонструє наш ворог. Тож не варто повторювати його помилок, краще рівнятися на наші сили безпеки та оборони.

Фокус на безпеці людей, бажання підтримати їх і практика відкрито говорити про всі виклики – мабуть, основні принципи, на яких тримається наша HR політика у цей час.

Як писав Ральф Емерсон, спільна праця запалює в людях таку лють звершення, яку вони рідко можуть досягти поодинці. Саме зараз нам потрібна лють, щоб перемогти ворога і зберегти людей та державу, бо люди – це головне.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора