Facebook Pixel

39% українців втратили роботу через війну – опитування групи «Рейтинг»

Понад третина українців (39%) втратили роботу за період повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це свідчать результати п’ятнадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Згідно результатів дослідження, найбільше тих, хто втратив роботу, серед мешканців сходу країни, жінок, найбідніших, тих, хто працює в приватному секторі або має власну справу, а також внутрішньо переміщених осіб.

Quote«У динаміці по регіонах спостерігається подальше зростання кількості безробітних серед мешканців сходу (у червні – 53%, у липні – 57%). Також помітно певне зростання кількості тих, хто втратив роботу і серед мешканців центральних та західних областей (у центрі – 37%, на заході – 32%)", — йдеться у повідомленні за результатами дослідження.

Серед тих, хто втратив роботу на час війни, лише третина активно зараз її шукає; ще 23% думають над цим, 41% — займають вичікувальну позицію. Менш мотивовані, аніж інші, на пошук нової роботи респонденти старшого віку, держслужбовці, та ті, хто мають заощадження.

При цьому серед тих, хто мав роботу до війни, наразі працюють 59%: повноцінно – 34%, віддалено або частково – 19%, знайшли нову роботу – 6%.

Половині працюючих знизили зарплати на 10% і більше. У 43% розмір зарплат не змінився, у 9% — зріс. Найбільше тих, хто відчув зниження доходів, серед тих, хто працює зараз віддалено або частково, та підприємців.

Разом з тим відносна більшість (57%) респондентів готова продовжувати працювати навіть у разі зменшення зарплати, 40% – шукатимуть нову роботу.

Як свідчить дослідження, серед працюючих домінує впевненість у збереженні свого робочого місця у наступні півроку (переконані у цьому – 83%). Не впевнені – 11%. Найбільше останніх серед тих, чия зарплата зменшилася більш ніж на 50%.

Майже 40% працюючих переконані, що змогли б швидко знайти роботу у випадку її втрати. 57% – не мають такої впевненості, найчастіше це опитані старшого віку, жінки, працівники державного сектору.

Соціологічна група «Рейтинг» проводила опитування 23-24 липня 2022 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку.

Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність – 1 тис. респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 — не більш як 3,1%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉