Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як керувати командою під час війни: безпека, підтримка і комунікація

Ганна Качала
керівник управління з персоналу та корпоративної культури «Сентравіс»
Фокус на безпеці людей, бажання підтримати їх і відкрита розмова про всі виклики — основа політики HR

Фокус на безпеці людей, бажання підтримати їх і відкрита розмова про всі виклики — основа політики HR

Триває 10-й місяць війни. За цей час ми зробили багато висновків, багато чого навчилися, але найголовніше – ми продовжуємо працювати, тут, у Нікополі – місті, яке з липня щодня обстрілює російська армія.

Все, що ми робимо зараз, у таких важких умовах – заслуга команди! Але для того, щоб створити команду, потрібно докласти багато зусиль.

До 24 лютого ми вкладали кошти та ресурси у навчання, внутрішню комунікацію, однак початок повномасштабної війни багато що змінив. Від чогось ми відмовилися, а на чомусь, навпаки, сфокусувалися більше.

Розповім про наші пріоритети і те, як вони допомагають зміцнити команду.

Безпека і життя

Людське життя має безумовну цінність. Коли розпочалося широкомасштабне вторгнення, одразу подбали про безпеку своїх співробітників та їхніх сімей. Усі, хто хотів, переїхали у безпечніші регіони або за кордон. Якщо була можливість, продовжили роботу у дистанційному режимі.

thumbnail-img-0285.jpg

З березня по липень вдалося попрацювати без обстрілів

У березні ми відновили виробництво. У той час у Нікополі можна було працювати без загрози обстрілів. Але у липні ситуація змінилася.

Читайте також: Виклики перед HRами в країнах Східної Європи

Мабуть, ви багато разів читали, як росіяни намагаються залякати нікопольчан нічними обстрілами міста і району. Однак агресор не знає характеру трубників та металургів. Порадилися з командою і вирішили працювати далі, одночасно зменшивши ризики для людей. Знайшли житло за межами міста і допомогли працівникам з виїздом на час обстрілів. Також подбали про додаткові засоби захисту у цехах.

QuoteЗвісно, в умовах війни не може бути жодних гарантій. Проте думати про безпеку команди потрібно 24/7, це пріоритет.

Підтримка

Людина значну частину свого життя проводить у колективі на роботі. Натомість хоче отримати можливості для самореалізації та підтримку тоді, коли це потрібно.

thumbnail-img-9684.jpg

Працівники нічних змін отримують подвійну оплату

Ми це чудово розуміємо. Після 24 лютого компанія зберегла зарплату (на рівні 80-100%) та робочі місця. Влітку та восени ми повернулися до 100% посадових окладів. А працівникам нічних змін почали нараховувати оплату в подвійному розмірі.

Також намагаємося максимально йти назустріч і допомагати у вирішенні життєвих потреб. Зараз у нас нерівномірний графік роботи, тож збільшили витрати на логістику і допомагаємо працівникам добиратися з дому на роботу та назад.

QuoteОкрема увага нашим захисникам. На початку широкомасштабної війни багато наших працівників стали на захист Батьківщини. Усім допомагали з купівлею засобів захисту та амуніції. З усіма регулярно підтримуємо зв’язок, переживаємо і вболіваємо за них.

Крім того, восени започаткували програму підтримку працівників, чиє житло постраждало від обстрілів. Наразі каталогізуємо пошкодження. Хочемо допомогти працівникам в незалежності від ступеня тяжкості руйнувань – від заміни вікон до надання окремого житла.

Відкритість і комунікація

Під час війни ще раз переконалися, наскільки важливо, щоб команда розуміла, куди ми прямуємо, чому ухвалюються ті чи інші рішення, попередньо порадившись з тими, кого стосується те чи інше питання. Це допомагає відчути себе часткою колективу, часткою чогось великого і міцного – команди.

Читайте також: 39% українців втратили роботу через війну — опитування групи «Рейтинг»

Виникло важливе питання – генеральний директор, начальник виробництва або керівники підрозділів записують відео для внутрішнього чату, відповідають на запитання в цеху, пояснюють лінійним керівникам, запитують їхню думку, радяться.

QuoteМи працюємо за принципом мурашника, команди команд. Довіряємо своїм людям і просимо бути ініціативними.

Не скажу, що все завжди йде гладко і у нас зовсім немає проблем у комунікації. Але компанія розуміє, куди йти і на що варто орієнтуватися. Врешті-решт, всі хиби надто централізованих і невмотивованих підрозділів демонструє наш ворог. Тож не варто повторювати його помилок, краще рівнятися на наші сили безпеки та оборони.

Фокус на безпеці людей, бажання підтримати їх і практика відкрито говорити про всі виклики – мабуть, основні принципи, на яких тримається наша HR політика у цей час.

Як писав Ральф Емерсон, спільна праця запалює в людях таку лють звершення, яку вони рідко можуть досягти поодинці. Саме зараз нам потрібна лють, щоб перемогти ворога і зберегти людей та державу, бо люди – це головне.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини