Facebook Pixel

«Уже не потрібно пояснювати, чий борщ» — Клопотенко про зміну ставлення світу до української кухні

Євген Клопотенко
шеф-кухар, ресторатор, дослідник української кухні

У 2022 році ми, нарешті, переконалися в тому, що роль української кухні у розвитку нації та її взаємодії зі світом — надважлива. Адже це той елемент культури, за яким іноземці фактично вивчають душу та традиції українців. Я помітив, що порівняно з минулим роком, ставлення до нашої кухні у світі кардинально змінилося. Сьогодні, як мінімум, уже не потрібно пояснювати, чий борщ, і чому він ніколи не був російським. А ще — за кордоном відчувається неприборканий інтерес до нашої гастрономії, чого не було раніше. Оскільки Україна не зникає з міжнародного інформаційного простору, іноземцям цікаво глибше дізнаватися не тільки хто ми як нація, а й що ми їмо.

Українські вечері, що дивують іноземців

Минулого року я відвідав понад 16 країн світу, де провів звані українські вечері. За відгуками, ніхто з іноземців навіть не думав, що українська кухня може бути такого високого рівня. Тобто, вони тільки зараз активно починають знайомитися з українськими стравами й у цьому наш величезний плюс. Світ вільний від стереотипів про українську кухню. Й завдяки цьому ми можемо презентувати себе оригінальними, цікавими та різними.

QuoteДо всього, останнім часом я зіштовхуюся з неймовірною кількістю запитів щодо відкриття ресторанів української кухні у світі. Я знаю, що протягом минулого року запрацювали заклади у Польщі, Литві, Латвії, Румунії, Великобританії, США, Японії, Дубаї.

До мене, приміром, часто звертаються ресторатори з Європи та США з проханням проконсультувати щодо організації українських закладів на місцях. Це означає, що наша гастрономія все глибше вписується у контекст світу.

Київський торт для іспанців

Також варто додати, що є дуже відомі шефи, які підтримують Україну. Наприклад, один із найкращих у світі кондитерів Джорді Рока погодився готувати українські страви у своєму ресторані. Тепер в одному із топових іспанських закладів подають вареники з вишнями та київський торт. А іноземці мають можливість знайомитися з частиною української кухні й передавати ці знання далі.

Як українській кухні стати світовим трендом

QuoteЯ переконаний, що ми можемо конкурувати з найпопулярнішими кухнями світу. Ба більше, стати світовим трендом.

Все, що від нас потрібно — пропонувати іноземцям українські продукти, розповідати українську історію, презентувати техніки та смаки, що відрізняють Україну від інших. І тоді світ побачить українську кухню сучасною, креативною та сильною. Такою, як бачимо її ми.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора