Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Борщ – наш: українську страву внесли до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО

Культуру приготування українського борщу внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Фото: Pixabay

Культуру приготування українського борщу внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Фото: Pixabay

У п’ятницю, 1 липня, український борщ було внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Відповідне рішення ухвалив Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини, повідомив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

Quote«Битву за борщ було розпочато ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що «книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати» і взагалі наш борщ — це «прояв екстремізму та нацизму», цей «прояв екстремізму» тепер офіційно український і офіційно під охороною ЮНЕСКО», — наголосив він.

Контекст. У квітні цього року речниця МЗС рф Марія Захарова обґрунтувала наявність «нацизму» в Україні тим, що в кулінарних книгах борщ називають українським і втаємничують для росіян рецепт його приготування.

Quote«Чому? Бо не можна було ділитися борщем, ну, не можна — він має належати тільки комусь одному. От тільки одному народу, одній національності. А так, щоб він був спільний, щоб у кожному місті чи кожному регіоні кожна господиня могла його приготувати по-своєму, — ні. На компроміси йти не хочуть. Так це і є те, що ми говоримо ксенофобія, нацизм, екстремізм у всіх його видах», — заявила Захарова.

Коментарі

Всі новини