Facebook Pixel

Маленька країна, яка протистоїть хижому сусіду. Чому Україна стала країною року за версією The Economist

Україна стала країною року за версією The Economist. Як повідомили у виданні, у звичайний час вибрати країну року непросто. Але цього року, вперше відтоді, як видання почало обирати країну року у 2013 році, вибір був очевидним.

Quote«Це може бути тільки Україна», — наголосили у The Economist.

Чому Україна стала країною року

Зазвичай країною року за версією The Economist стає та, яка найбільше покращилась за 12 місяців. Тому Україна — це частково незвичний вибір, оскільки життя більшості українців значно погіршилося початку повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. Багато українських міст були спалені та знищені, а мільйони людей залишили свої домівки. Економіка України скоротилась приблизно на третину. А через російські атаки, багато українців мерзнуть у темряві без електрики.

Однак цього року українці проявили себе. The Economist виділяє чотири їхні якості:

Героїзм

Коли почалося повномасштабне вторгнення, багато людей та країн вважали, що Україна буде розчавлена своїм більш крупним сусідом. Багато б людей зрозуміли, якби захисники України розбіглися б. президент терористичної держави владімір путін теж очікував, що українська армія складе зброю: його війська прибули з парадною формою, але без достатньої кількості провізії.

Однак українці стояли і боролися. Президент Володимир Зеленський, відкинувши пропозиції Заходу вивезти його з Києва, нібито огризнувся, що йому потрібні «боєприпаси, а не поїздка». Звичайні українці проявили таку ж мужність. Професори, водопровідники і поп-зірки стікалися в армію, змінюючи зручні ліжка на морозні окопи і ризик болісної смерті. У боях вони перемагали росіян. Захищаючись від агресора, який заперечував право їхньої країни на існування як незалежної держави, вони здобули нове почуття національної приналежності.

Винахідливість

Українці помічали слабкі місця своїх ворогів, підривали їхні запаси палива та боєприпасів, а також швидко вчились використовувати нову зброю. Вони вміло використовували допомогу дружніх розвідувальних служб, особливо американської, в той час як їхні вороги билися напівсліпими, а іноді видавали свої власні позиції телефонними дзвінками по відкритих лініях. Українські військові підрозділи виявились більш моторними й адаптованими, ніж «неповороткі, ієрархічні росіяни».

Стійкість

Коли вдома немає води, українці розтоплюють сніг. Коли немає електрики — вони знаходять тепло і світло в кафе з дизельними генераторами або сплять в офісах, де тепер є бомбосховища і бутильована вода

Quote«Жахи, які продовжує творити з ними путін, схоже, не підривають їхній бойовий дух», — пише видання.

Демократія та захист сусідніх держав

За рідким виключенням, українці не відповіли на військові злочини росіян тим самим. Поки російські війська бомблять мирних жителів, катують полонених та грабують села, російські ж військові дивуються тому, як добре з ними поводяться в українському полоні.

Quote«Багато в чому це пояснюється тим, що Україна — не нацистська держава, як стверджує путін, а демократична держава, де людські життя мають значення. У неї є свої недоліки, зокрема, корупція, але її уряд і народ відкинули путінізм ще до війни, а тепер вони відкидають його ще більш рішуче», — пише The Economist.

Також виступивши проти російського деспота, українці захистили своїх сусідів. Якби путін завоював Україну, він міг би напасти на Молдову чи Грузію, або загрожувати країнам Балтії. Україна показала, що «аутсайдери можуть протистояти хуліганам, навіть величезним». Й вона стала натхненням не тільки для країн де є хижі сусіди як от Тайвань, але й для пригноблених людей у всьому світі.

Quote«Багато тиранів поширюють велику брехню, щоб виправдати свої злодіяння, і нав'язують свою волю за допомогою терору. Українці показали, що брехню можна викрити, а терору можна протистояти. Їхня боротьба ще далека від завершення. Але їхній приклад у 2022 році був неперевершеним. Слава Україні!», — резюмує медіа.

Контекст. Раніше американський журнал Time назвав людиною 2022 року президента України Володимира Зеленського та «дух України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉