Приблизно 23 млн українців, або половина населення, були змушені залишити власні домівки з лютого 2022 року. Такі дані на дискусії «Як українська економіка пережила 2022-й рік» у Центрі економічної стратегії навела Ганна Сахно із ЦЕС.
3 млн з усіх переселенців — це депортовані, ті, кого примусово перемістили на територію росії та білорусі, — такі оцінки наводить ООН.

Складно зрозуміти масштаби гуманітарної кризи, яку спричинила російська агресія в Україні — Ганна Сахно, ЦЕС. Фото: ЦЕС
«Складно зрозуміти масштаби гуманітарної кризи, яку спричинила російська агресія в Україні», — Ганна Сахно.
З лютого 7,8 млн українців вимушено виїхали в країни ЄС, рятуючись від російської навали. Жінки з дітьми складають абсолютну більшість усіх переселенців у Європі, наприклад у Польщі їх 90%.
Ще 6,5 млн українців із березня були вимушені залишити власні домівки та переїхати до інших регіонів України. Приблизно половина з них офіційно отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Майже пів мільйона переселенців прийняв Київ.
За оцінками Міжнародної організації з міграції, до грудня приблизно 5,9 млн українців могли повернутися або вже повернулися до рідних міст і селищ з-за кордону або в межах України.
Як показують опитування, до 70% ВПО твердо вирішили повертатися додому, коли стане безпечно, ще 10% планують залишатися в новому домі.
80% українців, які знайшли у ЄС прихисток від війни, визнають, що сумують за домом. І щонайменше дві третини з них планують повернутися додому в найближчому майбутньому, одразу після закінчення війни або трохи згодом.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!