Facebook Pixel

Половина українців залишили рідні домівки через російську агресію — ЦЕС

Приблизно 23 млн українців, або половина населення, були змушені залишити власні домівки з лютого 2022 року. Такі дані на дискусії «Як українська економіка пережила 2022-й рік» у Центрі економічної стратегії навела Ганна Сахно із ЦЕС.

3 млн з усіх переселенців — це депортовані, ті, кого примусово перемістили на територію росії та білорусі, — такі оцінки наводить ООН.

Складно зрозуміти масштаби гуманітарної кризи, яку спричинила російська агресія в Україні — Ганна Сахно, ЦЕС. Фото: ЦЕС

Складно зрозуміти масштаби гуманітарної кризи, яку спричинила російська агресія в Україні — Ганна Сахно, ЦЕС. Фото: ЦЕС

Quote«Складно зрозуміти масштаби гуманітарної кризи, яку спричинила російська агресія в Україні», — Ганна Сахно.

З лютого 7,8 млн українців вимушено виїхали в країни ЄС, рятуючись від російської навали. Жінки з дітьми складають абсолютну більшість усіх переселенців у Європі, наприклад у Польщі їх 90%.

Ще 6,5 млн українців із березня були вимушені залишити власні домівки та переїхати до інших регіонів України. Приблизно половина з них офіційно отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Майже пів мільйона переселенців прийняв Київ.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, до грудня приблизно 5,9 млн українців могли повернутися або вже повернулися до рідних міст і селищ з-за кордону або в межах України.

Як показують опитування, до 70% ВПО твердо вирішили повертатися додому, коли стане безпечно, ще 10% планують залишатися в новому домі.

80% українців, які знайшли у ЄС прихисток від війни, визнають, що сумують за домом. І щонайменше дві третини з них планують повернутися додому в найближчому майбутньому, одразу після закінчення війни або трохи згодом.

Подякувати 🎉