Facebook Pixel

«Високу ціну за агресію росії платить тільки Україна», — про що Зеленський розповів The Economist

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю виданню The Economists. The Page зібрало основні тези.

Про те чому всі росіяни винні, але не всі поганці, хто споживає російську пропаганду, — далі у матеріалі.

Про російську пропаганду

Пропагандистська модель Кремля працює з жахливими результатами. Люди, що залишились в окупованих містах, відрізані від зв’язку та від друзів і родичів, які змогли виїхати. Їх ізолюють. Аж раптом їм на голову надягають інформаційний шолом — Бам! — і їм доводиться жити в цьому шоломі, як космонавт. І з цим важко боротися.

Російська пропаганда працює у серці України, у серці росії, Білорусі, Європи, США, Ізраїлю. Вона працює в Індії, Китаї, в арабському світі. Так воно і є. Це формат, який працює так само, як працював формат Геббельса. Це шовінізм та расизм.

Це не означає, що ті, хто піддається російській дезінформації — погані люди. Боротьба з російською дезінформацією – це велика праця. Для цього потрібно брати інформацію з різних джерел — книги, медіаплатформи, соціальні мережі, тощо.

Про те, чи стало в Україні спокійніше, ніж у лютому

Наразі на сході України дуже важка ситуація. Це як Друга світова війна. Те саме відбувається в Бахмуті, в Соледарі, в районі під Харковом, Кремінною, Сватовою. Це справжня війна з вогнем, обстрілами, ракетами, артилерією, всім.

Потім є південь: в Приазов’ї, на окупованих територіях, у деяких селах Запорізької області. Там немає ані світла, ані води. В Херсоні на одному березі радіють, що прийшли ЗСУ, а на другому березі Дніпра, по місту б’ють алтирерією ті, хто вчора казали що «ми один народ».

У Києві було не так небезпечно, однак потім росіяни стали випускати ракети та іранські безпілотники

Чи потрібна заморозка війни

Я проти заморозки війни, бо ми вже це бачили на Донбасі. Росіяни забирають частину території, заморожують там військові дії на якийсь час, щоб стати більш сильними й підготуватись до нових окупацій. Заморозка війни не означає її закінчення.

Просто залишити все як є, сказати: «добре, давайте зупинимося», і вони заберуть Донбас, південь нашої країни або його частину, а Крим залишиться в них. Чому ми повинні це робити? Ми не зможемо так вчинити зі своєю країною.

Врегулювання конфлікту по кордонах, що були 23 лютого — це не було б закінченням війни. Бо ніхто не розуміє що таке гарантії безпеки.

У нас був Будапештський меморандум. Ми віддали ядерну зброю на гарантії безпеки. Чи спрацювали вони? Ні. Чому я говорю «ми повинні йти до наших кордонів»? Бо якщо це не спрацює, путін повернеться. Розумієте? Це найголовніша історія. Україна не в НАТО. Які в нас гарантії безпеки? Якщо він повернеться, то вони знову допоможуть нам зброєю? Це чи справді може захистити нас від повномасштабного вторгнення? Ні.

Пам’ятайте: ми не воюємо з росією. Вона воює з нами на нашій території. І ми вдячні всім нашим прибічникам, але високу ціну за агресію росії платить тільки Україна.

Про росіян

путін знав, що якщо російське суспільство не підтримає його, він не розпочне повномасштабне вторгнення. Тому після 24 лютого усі росіяни винні. А як ще може бути? Якщо в путіна була така можливість напасти на Україну, то суспільство його підтримало.

Нещодавно він сказав щось про Петра I. Щось на кшталт «він не встиг, а я встиг». Але ми не на прийомі у психіатру. Це реальність, але у якій наче Наполеон живе у тій кімнаті, а путін — у цій.

Скільки людей путін готовий вбити?... Він забирає людей з обох боків. Він забирає наших людей та посилає своїх громадян на забій. Якщо він зараз відійде до кордонів 1991 року, тоді розпочнеться можливий шлях дипломатії. Ось що може перевести війну з воєнного шляху на дипломатичний.

Ми маємо дивитися на реальну картину, коли весь світ насамперед показує не лише підтримку, але дипломатично, економічно, санкціями, ізоляцією показує, що за агресію треба платити. Дійти до кордонів, а потім заплатити.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉