Згідно з дослідженням Ghost Data, на одному лише Facebook є понад 26 тисяч активних облікових записів, чиї творці продають підробки люксових брендів: Gucci, Louis Vuitton, Chanel тощо. Якщо ще десять років тому перше місце з продажу контрафакту посідала платформа eBay, а п'ять років тому Amazon, то зараз лідерами за цим напрямом є Facebook та Instagram, де було виявлено понад 20 тисяч подібних акаунтів. 65% із них було створено в Китаї, а 14% і 7,5% — у Росії та Туреччині відповідно. Водночас дослідники зазначають позитивні зміни: у 2019 році продавців підробок було понад 56 тисяч.
Сальвадор готується до випуску перших біткоїн-облігацій у середині березня на $1 млрд. Ключовою особливістю випуску є низький поріг входу — $100 доларів і відсутність традиційних посередників. Реалізовуватимуть боргові папери на сайдчейні біткоїна Liquid Network, який є приватним блокчейном із прив'язкою до мережі головної криптовалюти, створеним для зручніших розрахунків між контрагентами. Одну половину залучених грошей буде спрямовано на розвиток інфраструктури майнінгу на геотермальній енергії, іншу – на купівлю біткоїна в державний траст. Раніше агентство Fitch знизило рейтинг Сальвадора з "B-" до "CCC" через можливі проблеми як з погашенням випуску облігацій на $800 млн на початку 2023 року, так і продовженням співпраці з МВФ.
В інвестиційному банку JPMorgan переглянули свою оцінку справедливої вартості біткоїна в гірший бік — на 13% поточного курсу, до $38 тисяч. Аналітики вважають, що цей показник безпосередньо залежить від волатильності (мінливості курсу валюти на ринку), і готові збільшити оцінку до $50 тисяч, якщо волатильність біткоїна знизиться втричі з поточних значень. На думку представників Bank of America, біткоїн не є інструментом захисту від інфляції, оскільки він не корелює із золотом. Якщо на початку пандемії криптовалюта та золото справді зростали в ціні на тлі побоювань щодо інфляції, то зараз цей зв'язок уже зник. Тим часом динаміка біткоїна стала набагато більше схожою на динаміку фондових активів, тож його доречніше буде називати ризиковим активом, а не захисним.
Індекс споживчих цін у США в січні прискорився до 7,5% із грудневих 7%. Отже, поточні значення інфляції є максимальними з 1982 року. Водночас учасники ринку чекали на цифру 7,3%. Під час ухвалення рішень Федеральна резервна система орієнтується саме на показники інфляції, унаслідок чого на ринок знову повернулися побоювання, пов'язані з прискореним переходом до жорсткішої грошово-кредитної політики. Очікується, що вже в березні регулятор може підвищити відсоткову ставку одразу на 0,5% і почне скорочувати свій баланс. Такі дії сприятимуть скороченню ліквідності та зміцненню долара завдяки активнішій купівлі американських інструментів.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора