Подія тижня – CPI. Після дуже оптимістичного звіту про ринок праці, опублікованого в п'ятницю, 4 лютого, що додав певного песимізму в дискусію щодо зростання цін, цього тижня в четвер, 10 лютого, на нас чекають дані про споживчу інфляцію (СPI) у січні. Консенсусний прогноз складає 7,3% у річному вимірі. І якщо він здійсниться, ми станемо свідками найвищого рівня споживчої інфляції починаючи з 1982 року. Щодо базової інфляції, що виключає більш волатильні ціни на їжу та пальне, то вона прогнозується на рівні 5,9%, що теж може стати найвищим значенням за останні 39 років.
Зрозуміло, рекордні показники – це привід для ФРС ще раз переконатися в необхідності посилення монетарної політики. Як ми знаємо, двома основними завданнями американського центрального банку є: 1) підтримання цінової стабільності та 2) підтримання максимальної зайнятості. Судячи з п'ятничного звіту, із зайнятістю справи непогані, особливо з огляду на те, що значний приріст працівників стався в умовах швидкого поширення Omicron і карантинних заходів. Тож тепер із чистою совістю можна братися за боротьбу з інфляцією. До речі, багато відомих економістів та інвесторів упевнені, що братися потрібно було набагато раніше й ФРС марно втратила багато часу, зробивши в такий спосіб стратегічну помилку.
Хто має рацію – дізнаємося пізніше, але сьогодні ні в кого немає сумнівів, що починаючи з березня ФРС перейде від слів до діла. І тепер уже дискусія точиться навколо того, скільки разів ФРС має намір підіймати ставку у 2022 році. Поки що всі погоджуються з тим, що буде п'ять підвищень. І через те виникає питання: коли й на скільки?
Практично немає сумнівів, що перше підвищення відбудеться на березневому засіданні Комітету з монетарної політики (FOMC). Але є побоювання, що підвищити можуть не на традиційні 25 бп, а одразу на 50 бп, щоб швидше охолодити ціни, що зростають. Якщо так і буде, це стане першим підвищенням на 50 бп починаючи з 2000 року. Ну й, напевно, немає потреби повторювати, що підвищення ставки робить капітал дорожчим, а це негативно впливає на оцінку вартості акцій компаній.
Сезон звітності триває. Попри те що кульмінація сезону квартальних результатів позаду — усі технологічні гіганти вже відзвітували, — він усе ще триває, і цього тижня на нас чекає безліч звітів як від ветеранів-титанів ринку — Disney, Coca-Cola, Pfizer та інших, так і від компаній нової хвилі – Uber, Lyft, Peloton. На мою думку, останнім буде набагато складніше здивувати інвесторів, бо основна їхня цінність полягала в оптимістичних обіцянках і очікуваннях, які в умовах нової монетарної політики набагато важче виправдати й обґрунтувати. Хоча деяким із них, наприклад Peloton, може усміхнутися успіх, оскільки компанію може бути продано Nike або Amazon. Принаймні такі чутки з'явилися в п'ятницю ввечері, що допомогло акціям Peloton зрости на 27% після закриття торгів. З огляду на проблеми з попитом, які зараз переживає компанія, продаж може бути чудовим виходом зі становища.
Ну й, сподіваємося, що на додачу до очікуваних подій нам вдасться уникнути зустрічі з геополітичними «чорними лебедями», яких останнім часом стало надто багато.
Хорошого всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора