Facebook Pixel

Обмеження та висока волатильність стримують застосування криптовалют у кримінальних схемах – Європол

Використання криптовалют як платіжного засобу прискорюється, одночасно зростає і їхнє використання в кримінальних схемах. Проте загальна кількість і вартість криптовалютних транзакцій, пов'язаних зі злочинною діяльністю, усе ще становить лише незначну частину злочинної економіки, як порівняти з готівковими розрахунками фіатними (реальними) грошима та іншими формами транзакцій. Про це йдеться у звіті «Криптовалюти: простежуючи еволюцію кримінальних фінансів», оновлену версію якого Європол опублікував наприкінці січня.

Європол – поліцейська служба Європейського Союзу. Основними її завданнями є координація роботи національних служб у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю та покращення інформаційного обміну між національними поліцейськими службами.

Що стримує кримінальне використання криптовалют

Обмеження, пов'язані з використанням криптовалют, і їхня висока волатильність, ймовірно, є основними чинниками, що визначають небажання злочинців використовувати криптовалюти у своїх довготривалих і масштабних операціях.

Нині незаконне використання криптовалют здебільшого пов'язано з відмиванням грошей, торгівлею незаконними товарами й послугами та шахрайством. Водночас шахрайство є найчастіше виявленим предикатним (попереднім) правопорушенням у разі незаконного використання криптовалюти.

У звіті наголошується, що правила, які регулюють використання криптовалют, і пов'язані з ними механізми боротьби з відмиванням грошей стають дедалі ефективнішими.

Удосконалене регулювання криптовалютного середовища тепер вимагає від постачальників послуг і платформ збору додаткової інформації про користувачів і транзакції, що покращить реакцію правоохоронних органів на злочинне використання криптовалют.

evropol.jpg

Удосконалення тіньових можливостей криптоактивів

Аналітики Європолу зазначають, що спочатку зловмисники почувалися в безпеці, просто проводячи незаконні транзакції в біткоїнах. Але незабаром стало зрозуміло, що біткоїн далеко не такий анонімний і не відстежуваний, як вважалося. Аналіз блокчейну дав змогу правоохоронцям провести кілька успішних розслідувань. Реакцією на них стало створення криптоактивів із підвищеною анонімністю.

Так з'явилися так звані монети конфіденційності. Однією з найпопулярніших із них є Monero. Вона дає можливість проводити транзакції, приховуючи адреси відправлення та отримання, а також суми транзакцій. Для цього використовуються різні методи та технології. Dash і Zcash – інші приклади монет конфіденційності, що часто використовуються.

Багато криптобірж зараз виключили монети конфіденційності з лістинга, дотримуючись вказівок регулювальних органів. Поки що ці монети не стали такими популярними, як очікувалося, мабуть, через те, що вони не такі ліквідні, як біткоїн та інші альткоїни.

Однак у Європолі визнають, що масштаби використання монет конфіденційності важко реально оцінити через їхні розширені функції анонімності.

Подякувати 🎉